Policja

i

Autor: Małopolska Policja

W Starachowicach próbował wręczyć policjantom łapówkę. Powiedział: "To załatwi sprawę "

2021-12-13 12:26

Spore kłopoty może mieć 65-latek, który próbował starachowickim policjantom wręczyć łapówkę. Ci zatrzymali go w sobotę, po pijanemu prowadził samochód. Mężczyzna próbował wręczyć policjantom łapówkę. 65-latek odpowie teraz nie tylko za jazdę po pijanemu, ale również za próbę wręczenia korzyści majątkowej. Grozi mu 10 lat więzienia.

W sobotę wczesnym rankiem starachowiccy policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali kierującego dacią. Sprawdzenie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. W trakcie czynności 65-latek chcąc uniknąć odpowiedzialności, zaproponował funkcjonariuszom pieniądze w kwocie 200 złotych. Dzierżąc banknot w ręku powiedział: „to załatwi sprawę, a on zjedzie sobie na bok” - relacjonuje Paweł Kusiak oficer prasowy policji w Starachowicach .

Jednakże szybko okazało się, że jego plan nie wypalił. Prosto z radiowozu trafił do policyjnej celi. Samochód zaś został odholowany na policyjny parking. Teraz 65-latek odpowie przed sądem nie tylko za jazdę w stanie nietrzeźwości, ale również za próbę przekupstwa policjantów - dodaje Kusiak.

Za usiłowanie wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Treningowy drift w zimowych warunkach - Starachowice

Jak dobrze znasz świąteczne hity? Prawdziwy fan musi zdobyć 15/15!

Pytanie 1 z 15
Dokończ utwór: Cały świat się nagle zmienia
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE