W SP nr 11 rusza klasa dwujęzyczna. Jakie warunki trzeba spełnić, aby się do niej dostać?

2021-04-14 11:25 DaB
W SP nr 11 rusza klasa dwujęzyczna. Jakie warunki trzeba spełnić, aby się do niej dostać?
Autor: pixabay.com W SP nr 11 rusza klasa dwujęzyczna/zdjęcie ilustracyjne

W Szkole Podstawowej nr 11 w Starachowicach rusza klasa dwujęzyczna. Nauczanie dwujęzyczne polega na nauczaniu wybranych przedmiotów zarówno w języku polskim i w języku obcym. W "jedenastce" będzie to język angielski. W tworzonej klasie w dwóch językach prowadzona będzie nauka takich przedmiotów jak historia i informatyka, dodatkowo zwiększona zostanie liczba godzin nauki języka angielskiego z 3 do 5 godzin tygodniowo.

Rekrutacja do klasy dwujęzycznej ruszyła 12 kwietnia. W pierwszej kolejności, dyrekcja zaprasza uczniów Szkoły Podstawowej nr 11, a następnie rekrutacja ta będzie otwarta dla uczniów z terenu miasta, a także spoza Starachowic.

Tworzona klasa dwujęzyczna ma przygotować nasze dzieciaki do tego, aby swobodnie porozumiewały się w języku angielskim, który jest międzynarodowym językiem komunikacji. Do tworzonej klasy zapraszamy tych, którzy czują, że mają predyspozycje językowe, lubią uczyć się języków obcych i niekoniecznie wybitnie już znają język angielski, choć także i dla takich osób jest tworzona ta klasa - powiedział dyrektor SP nr 11 Krzysztof Rokita.

Warunkiem przyjęcia do klasy dwujęzycznej będzie pomyślne zdanie testu kompetencji językowej, który zaplanowano na 5 maja. Test wbrew pozorom nie będzie sprawdzał znajomości języka angielskiego przez ucznia, ale jego kompetencje językowe. Na potrzeby nowo tworzonej klasy powstała specjalna strona internetowa.

Pod adresem: sp11.starachowice.eu znajdują się najpotrzebniejsze informacje dla uczniów i rodziców. W kategorii nauczanie dwujęzyczne mamy na razie dwie zakładki, gdzie dokładnie zostało wyjaśnione na czym polega nauczanie dwujęzyczne. W linku rekrutacja: znajdują się wszystkie niezbędny dokumenty. Jest regulamin, harmonogram rekrutacji, jest deklaracja przystąpienia do sprawdzianu, którą należy złożyć w wersji papierowej lub elektronicznej - powiedziała Agnieszka Pachocka zastępca dyrektora SP nr 11.

W SP nr 11 rusza klasa dwujęzyczna. Jakie warunki trzeba spełnić, aby się do niej dostać?
Autor: Dawid Bąk W SP nr 11 rusza klasa dwujęzyczna. Jakie warunki trzeba spełnić, aby się do niej dostać?

W klasie dwujęzycznej w Szkole Podstawowej nr 11 na lekcjach angielskiego uczniowie będą podzieleni na grupy, w zależności od stopnia znajomości języka. Nauczyciele dostosowują swoje metody pracy do możliwości i umiejętności uczniów w danej grupie.

W Kielcach powstanie szkoła tańca dla dzieci zdrowych i dzieci z zespołem downa

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!