Uwaga! W Starachowicach krąży fałszywy gazownik. Okradł seniorkę

i

Autor: pixabay Uwaga! W Starachowicach krąży "fałszywy gazownik"

Kryminalne

Uwaga! W Starachowicach krąży "fałszywy gazownik". Oszukał seniorkę

2023-03-21 17:51

Oszuści nie tylko podają się za krewnych, ale także elektryków, pracowników gazowni, czy urzędników. Jak pokazuje wczorajszy przykład, nie tylko dzwonią ale mogą również zapukać do drzwi osoby, którą chcą oszukać.

Jedną ze znanych metod działania przestępców jest oszustwo na pracownika administracji. Wczoraj do policjantów ze starachowickiej jednostki wpłynęło zgłoszenie, że do mieszkania 82-latki przyszedł mężczyzna podający się za pracownika gazowni.

Starsza osoba uwierzyła, że ma do czynienia z fachowcem. Mężczyzna po sprawdzeniu instalacji gazowej zainkasował za wykonaną usługę 360 złotych. Pamiętajmy, że oszuści są gotowi wykorzystać różne sposoby, aby wkupić się w łaski domownika. Jeżeli obca osoba przedstawi się jako pracownik jakiejkolwiek instytucji, mamy prawo żądać okazania stosownej legitymacji. Także telefonicznie można sprawdzić, czy dana instytucja wysyłała do nas swojego pracownika - ostrzega Paweł Kusiak oficer prasowy KPP Starachowice.

W każdej sytuacji budzącej wątpliwości, co do intencji nieznanych osób, należy niezwłocznie kontaktować się z Policją. Funkcjonariusze sprawdzą każdy taki sygnał. Może nas to uchronić przed utartą drogocennych przedmiotów bądź pieniędzy.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE