Uwaga przy płaceniu podatków! Gmina Starachowice zmienia numery kont

2021-10-15 10:14
Starachowicki  Urząd Miejski
Autor: UM Starachowice Starachowicki Urząd Miejski

Od początku listopada Gmina Starachowice zmieni numery kont bankowych. Już za dwa tygodnie zmienią się numery rachunków bankowych na które płacimy lokalne opłaty np. podatek od nieruchomości czy opłatę za odbiór odpadów komunalnych! Do lutego możemy jednak opłacić podatki na numery kont z dostarczonych decyzji podatkowych.

Gmina Starachowice podpisała nowa umowę na obsługę finansową.

Gmina Starachowice informuje, że w dniu 28 września 2021 roku została podpisana umowa na kompleksową obsługę bankową budżetu Gminy Starachowice z Bankiem - SANTANDER Bank Polska S.A. Od dnia 1 listopada 2021 roku zmianie ulegną numery rachunków bankowych.

Wpłaty z tytułu podatków i wszelkich opłat na rzecz Miasta Starachowice należy wnosić drogą elektroniczną na ogólny rachunek dochodów Urzędu Miejskiego 21 1090 2590 0000 0001 4860 2940, indywidualny numer rachunku podany w decyzji, zawiadomieniu lub informacji.

Przed większością z mieszkańców Starachowic IV rata opłaty za odpady komunalne. Jednocześnie Gmina Starachowice informuje, że lokalne podatki bez prowizji będziemy mogli opłacać w placówkach Poczty Polskiej.

Wpłaty z tytułu opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi należy wnosić drogą elektroniczną na wyodrębniony rachunek 05 1090 2590 0000 0001 4860 2937, indywidualny numer rachunku podany w zawiadomieniu lub bez dodatkowych opłat we wszystkich placówkach Poczty Polskiej.

Informuje się również, że wpłaty wnoszone na obecne indywidualne rachunki podane w decyzji lub zawiadomieniu mogą być dokonywane najpóźniej do dnia 28 lutego 2022 r. Po tym dniu, będą obowiązywały nowe numery indywidualnych rachunków, podane w decyzjach podatkowych na 2022 rok oraz zawiadomieniach, w tym zawiadomieniu o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Jednocześnie gmina informuje, że przy załatwianiu spraw w Urzędzie Stanu Cywilnego i w Referacie Ewidencji Ludności i Dowodów Osobistych Urzędu Miejskiego w Starachowicach, wymagane opłaty za sporządzenie stosownych dokumentów można wnieść bezgotówkowo za pomocą karty płatniczej

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Quiz. Jesienne zwyczaje, które mało kto pamięta

Pytanie 1 z 10
Jak celebrowano dawniej "Dokopiny", czyli święto zakończenia kopania ziemniaków?
Albańczycy przepraszają: Jest nam wstyd za kibolski skandal
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE