komputer/karta płatnicza/zakupy online

i

Autor: Materiały prasowe komputer/karta płatnicza/zakupy online

Kryminalne

Uwaga na oszustów w sieci! Mieszkańcy Starachowic stracili pieniądze

2023-03-28 16:34

Do Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach wpłynęły dwa zgłoszenia dotyczące oszustw podczas zakupów w sieci. W wyniku działania sprawców 33-latek stracił blisko 1000 złotych, natomiast 44-latek blisko 250 złotych.

Uwaga na oszustów w sieci! Mieszkańcy Starachowic stracili pieniądze

Po raz kolejny ostrzegamy i przypominamy, że podczas zakupów w Internecie należy zachować ostrożność i rozwagę.

Wczoraj do starachowickiej komendy zgłosił się 33-letni mieszkaniec powiatu, który poinformował mundurowych, że padł ofiarą oszustów. Z relacji mężczyzny wynikało, że przez Internet zakupił telefon. Po wpłaceniu 1000 złotych na konto oferenta, kontakt z nim się urwał, a 33-latek nie otrzymał zakupionego telefonu. Kolejną oszukaną osobą był 44-latek, który zakupił srebrna bransoletę. Ta historia zakończyła się tak samo jak poprzednia. Mężczyzna stracił blisko 250 złotych - informuje Paweł Kusiak, oficer prasowy KPP Starachowice.

Podczas zakupów w sieci przede wszystkim nie dajmy się zwieść okazji, pod którą bardzo często kryje się oszustwo. Warto również poświęcić kilka chwil po to, aby dowiedzieć się czegoś więcej na temat sprzedającego. Lepiej stracić trochę czasu i kilka niepewnych okazji, niż raz dać się oszukać.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE