Uczniowie z ZSZ nr 3 w Starachowicach posprzątali teren przy trasie wąskotorówki

i

Autor: Dawid Bąk Uczniowie z ZSZ nr 3 w Starachowicach posprzątali teren przy trasie wąskotorówki

Zdjęcia

Uczniowie z ZSZ nr 3 w Starachowicach posprzątali teren przy trasie wąskotorówki. Pomógł im Starosta

2023-03-23 12:25

W czwartek 23 marca przy sprzyjającej pogodzie uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach uporządkowali teren wzdłuż torów kolejki wąskotorowej w pobliżu rzeki Młynówka. Rękawy zakasał również starosta Piotr Ambroszczyk. Akcja odbyła się z inicjatywy Starostwa Powiatowego w Starachowicach.

Dziś pod opieką Pana Starosty bierzemy udział w akcji ekologicznej mającej na celu posprzątanie środowiska w którym żyjemy. Uważamy, że wszyscy powinni mieć świadomość tego, że życie na śmietniku to nie jest atrakcyjna sprawa. Idąc do lasu powinniśmy zawsze pamiętać, aby po sobie posprzątać - powiedziała nam Ewa Wojciechowska z Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach.

Dziś rozpoczęliśmy akcję "Eco Challenge". Nie jest to jednorazowe spotkanie. Postaramy się w najbliższym czasie wyznaczyć inne grupy, organizacje i instytucje do tego żeby świat wokół siebie sprzątały. Mamy nadzieję, że dzięki temu zrobi się czyściej. Zamiast siedzieć i narzekać na forach internetowych, że jest brudno warto zrobić coś dobrego dla przyrody. Dziś założyliśmy sobie ambitny plan, aby posprzątać teren od mostu pomiędzy ulicą Staropolską a Górzystą przy rzece Młynówka, aż do parowozowni. Dziękuję ZSZ nr 3 za to, że jako pierwsi podjęli się tego wyzwania - powiedział starosta Piotr Ambroszczyk.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Malutkie wiewiórki zaatakowane przez kota trafiły do Ady
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE