Twoja wina! Takie okrzyki towarzyszyły wizycie Jarosława Kaczyńskiego w Starachowicach [FOTO]

2021-01-16 20:08 aj
protest
Autor: Dawid Bąk Wizyta Jarosława Kaczyńskiego w Starachowicah. Grupka protestujących kobiet

Jak co roku o tej porze Prezes PIS Jarosław Kaczyński odwiedził Starachowice. W kościele przy ulicy Radomskiej odbyła się msza święta w przededniu ósmej rocznicy śmierci jego matki, Jadwigi Kaczyńskiej. Uroczystości zakłóciła grupka protestujących kobiet, które z transparentami przybyły pod kościół Wszystkich Świętych. Przez megafon skandowano hasło "Twoja wina".

W ósmą rocznicę śmierci Jadwigi Kaczyńskiej, z domu Jasiewicz, 16 stycznia do Starachowic przyjechał jej syn, Jarosław Kaczyński, wicepremier i prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Przemawiam tu w tym miejscu, wewnątrz kościoła, bo na zewnątrz stoją ci, którzy służą najgorszej sprawie, sprawie niszczenia kościoła, niszczenia naszego narodu. I to jest coś, o czym musimy pamiętać, musimy mieć to w swojej świadomości, musimy mieć wolę, bardzo silną wolę, by się temu przeciwstawić, aby walkę o polską tożsamość, o przyzwoitość w życiu publicznym wygrać - powiedział prezes Jarosław Kaczyński

Uroczystości zakłóciła niewielka grupka kobiet, które skandowały hasło "Twoja wina".

protest
Autor: Dawid Bąk
protest
Autor: Dawid Bąk

W sobotę 16 stycznia o godzinie 18:00 w starachowickim kościele Wszystkich Świętych odprawiona została uroczysta msza w intencji zmarłej Jadwigi Kaczyńskiej. Po mszy wierni uhonorowali osobę matki braci Kaczyńskich. W Panteonie Pamięci Narodowej mieszczącym się przy kościele złożone zostały kwiaty ku pamięci Jadwigi Kaczyńskiej.

Zobacz jak szczepią się politycy. Tusk chce wbić igłę Kaczyńskiemu. Komentarz Adama Federa