Tu na razie jest klepisko … w czerwcu będzie nowoczesne boisko (AUDIO)

2020-02-12 10:46
SP nr 2 Starachowice
Autor: UM Starachowice

Niebawem ruszą prace przy budowie boiska sportowego przy Szkole Podstawowej nr 2 na os. Michałów w Starachowicach. Komisja wybrała wykonawcę inwestycji. Powstanie tam boisko wielofunkcyjne, bieżnia prosta, skocznia w dal i rzutnia do pchnięcia kulą. Na boisko wielofunkcyjne składać się będą: boiska do piłki ręcznej, nożnej, do koszykówki, do siatkówki oraz boisko do tenisa.

„Szkoła to dla młodzieży z osiedla Michałów  jedyne miejsce, w którym mogą spędzać czas aktywnie, dlatego boisko szkolne jest tu bardzo potrzebne”- mówi dyrektor SP nr 2 Agnieszka Samsonowska.

Dyrektor SP nr 2 w Starachowicach Agnieszka Samsonowska

Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach zadania inwestycyjnego pn.„Budowa boiska wielofunkcyjnego i poprawa infrastruktury edukacyjnej w Szkole Podstawowej nr 2 w Starachowicach”. Inwestycja otrzymała dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Zakładany koszt zadania to 780 tys zł, wysokość uzyskanego dofinansowania wynosi blisko 500 tys zł.

Prace rozpoczną się niebawem a zakończą pod koniec czerwca.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE