Budowa wiaduktu Starachowice Zachodnie - Listopad 2023

i

Autor: Tomasz Ciok Spotted Starachowice Budowa wiaduktu Starachowice Zachodnie - Listopad 2023

Wiadukt Starachowice Zachodnie

Trwa budowa wiaduktu Starachowice Zachodnie. Sprawdzamy jak idą prace

2023-11-20 11:27

Na początku maja tego roku w Starostwie Powiatowym w Starachowicach podpisana została umowa na realizację największej w historii naszego powiatu inwestycji drogowej. W czerwcu nastąpiło protokolarne przekazanie placu budowy firmie TRAKCJA S.A, która zajmuje się od ponad pięciu miesięcy budową wiaduktu w Starachowicach Zachodnich.

Budowa wiaduktu Starachowice Zachodnie

Przypomnijmy budowa wiaduktu będzie kosztowała ponad 70 milionów złotych. Zdecydowana większość tej kwoty pochodzi z programu Polski Ład. Zgodnie z planem, wiadukt ma być oddany do użytku w pierwszym kwartale 2025 roku. Dotychczas wykonawca realizuje wszystko zgodnie z harmonogramem : wycięto drzewa, wyburzono budynki i wykonano część instalacji podziemnej. 

Wiadukt ma mieć około 350 metrów długości i przebiegać nad linią kolejową nr 25, łącząc ulicę Radomską z drogą krajową nr 42. Przebudowana zostanie także część sąsiadujących ulic i powstanie nowe rondo u zbiegu: Piłsudskiego, Radomskiej i Hutniczej.

Trwa przygotowanie do palowania pod filar wiaduktu, który będzie od strony ulicy Hutniczej niósł konstrukcję ponad linią kolejową numer 25 - informuje Piotr Ambroszczyk, Starosta starachowicki.

Wiadukt Starachowice budowa:

Został on zaprojektowany w konstrukcji stalowo - łukowej z zamontowaną iluminacją świetlną, która można będzie sterować. Jego rozpiętość wynosić będzie ok. 67 m, a długość -samej tylko części mostowej - 350 m (razem z drogami dojazdowymi będzie to 1800 m). Szerokość jezdni planowana jest na 7m, podczas gdy na dojazdach wahać się będzie od 4,5 m do 10,5 m. Budowa obiektu wymagać będzie wyburzenia kilku budynków, w tym dwóch mieszkalnych, wspomnianej przebudowy ronda Jerzego Popiełuszki, a także modernizacji ulic: Wielkopiecowej i Kanałowej. Powstanie też nowy przebieg ul. Hutniczej i droga dojazdowa do budynku dawnego Archiwum Państwowego wraz z placem do zwracania, miejscami postojowymi i drogą manewrową.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia? Nagrałeś interesujący materiał? Podziel się z nami, a my zapewnimy Ci anonimowość. Pisz [email protected] lub prześlij wiadomość Messangerem. Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Znasz herby świętokrzyskich miast i miasteczek. Sprawdź swoją wiedzę w quizie

Pytanie 1 z 15
Ten herb nawiązuje do trzech najliczniejszych dawniej w mieście grup zawodowych: kolejarzy (skrzydełko), metalowców (koło) oraz odlewników (łyżka). Ten herb należy do...
Znasz herby świętokrzyskich miast i miasteczek. Sprawdź swoją wiedzę w quizie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE