Trwa budowa "Nowej Moniuszki" i remont Krańcowej. Zmiany w organizacji ruchu!

2020-03-03 12:21
Budowa Nowej Moniuszki
Autor: DB

Rozpoczęła się budowa nowego odcinka ulicy Stanisława Moniuszki w Starachowicach. Dzięki tej inwestycji ma poprawić się komunikacja pomiędzy południową, a północną częścią miasta. Prowadzone są również prace na Krańcowej. Są utrudnienia w ruchu.

Tak zwana "Nowa Moniuszki" będzie biegła od skrzyżowania z ul. Kielecką, tak jak obecnie, a następnie nowym śladem, za budynkiem byłego gimnazjum do skrzyżowania z ulicami Nowowiejską i 6– go Września. W ramach zadania planowane są między innymi: budowa chodnika, ścieżki rowerowej, kanalizacji deszczowej, oświetlenia, przebudowa istniejącej sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej, sieci gazowej, oraz wykonanie stałej organizacji ruchu.

Kierowcy w czasie prac będą musieli zacisnąć zęby i przeczekać utrudnienia. 2 marca wspomniany odcinek został wyłączony z ruchu i trzeba dokładać kilka kilometrów. Utrzymany został jedynie dojazd dla mieszkańców posesji. Zakończenie prac planowane jest w lipcu tego roku. Warto dodać że gmina Starachowice przymierza się do budowy ronda u zbiegu ulic Nowowiejskiej, 6-go Września i Nowej Moniuszki. Ta inwestycja, planowana jest na 2021 rok.

Intensywne prace trwają również na ulicy Krańcowej. Zmotoryzowani nie mogą przejechać fragmentem od Długiej do zakładu Matrans. Transport do zakładów Animex Foods i Matrans odbywa się od strony ulicy Iłżeckiej. Z utrudnieniami muszą się również liczyć pasażerowie komunikacji miejskiej. Zmieniła się trasa linii 19. Przystanki nr 48 (ul. Długa las) i nr 49 (ul. Długa sklep) zostały wyłączone z ruchu. Jednocześnie przywrócono kursowanie linii 10 i 29 do Zakładów Mięsnych. W ramach przebudowy ulicy Krańcowej, wybudowane zostaną nowe chodniki, zjazdy, dwie zatoki autobusowe oraz ścieżka rowerowa. Powstanie także około 90 miejsc postojowych. Wyremontowaną drogą mamy przejechać w czerwcu.

Budowa Nowej Moniuszki
Autor: DB
Budowa Nowej Moniuszki
Autor: DB
Budowa Nowej Moniuszki
Autor: DB
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE