Tomograf za ponad trzy miliony złotych trafi do starachowickiego szpitala

2021-02-19 12:53 DaB
Tomograf Komputerowy
Autor: voxel.pl Tomograf Komputerowy

Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach wzbogaci się o nowy sprzęt. To nowoczesny tomograf komputerowy najnowszej generacji GE Healthcare-Rewolution EWO 48. Dyrekcja starachowickiego szpitala wybrała sprzęt najwyższej klasy, wart ponad trzy miliony złotych. Pieniądze na zakup urządzenia pochodzą z ministerialnych rezerw strategicznych.

17 lutego Minister Klimatu i Środowiska Michał Kurtyka podpisał decyzję w sprawie udostępnienia rezerw strategicznych. Wszystkie 16 województw otrzyma sprzęt w postaci tomografu komputerowego. Jestem przekonana, że starachowicki szpital dzięki temu urządzeniu będzie niósł pomoc jeszcze lepiej niż do tej pory - powiedziała poseł Agata Wojtyszek.

poseł Agata Wojtyszek
Autor: Dawid Bąk poseł Agata Wojtyszek

Nowy sprzęt powinien trafić do Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach w przeciągu kilku tygodni.

Tomografia komputerowa to jedna z podstawowych metod diagnostycznych zaliczana do tzw. badań obrazowych. Jest łatwo dostępna i powszechna, a także szeroko wykorzystywana w rozpoznawaniu wielu poważnych schorzeń. Za pomocą urządzenia można zdiagnozować choroby układu nerwowego, narządów jamy brzusznej i klatki piersiowej oraz schorzeń gardła, krtani, uszu, oczu i oczodołów.

Tomografia komputerowa

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!