Autobus ZEC Starachowice

i

Autor: ZEC - Komunikacja Miejska Starachowice 1 listopada bezpłatna komunikacja miejska

"To jest GRANDA" - mieszkańcy o zmianach w komunikacji. Co na to Prezydent Materek

2020-11-12 11:39

Komunikacja miejska w Starachowicach "dziurawa jak ser szwajcarski". Od 11 listopada w kursowaniu komunikacji miejskiej nastąpiły, delikatnie to ujmując, poważne zmiany. Miejski przewoźnik zrezygnował z kursowania autobusów między godziną 8:00 a 13:00, nie będzie też można korzystać z komunikacji w godzinach popołudniowych oraz niedzielę i święta. Prezydent tłumaczy to gwałtownym spadkiem pasażerów i względami ekonomicznymi.

ZEC Komunikacja Miejska zawieszenie wielu kursów tłumaczy troską o bezpieczeństwo pasażerów w tym trudnym czasie pandemii koronawirusa. Prezydent Marek Materek mówi o drastycznym spadku pasażerów i względach ekonomicznych.

Prezydent Starachowic Marek Materek o zmianach w kursowaniu komunikacji miejskiej w Starachowicach

W tym przypadku ekonomia jest nieubłagana i takie ograniczenia, które ZEC/ Komunikacja miejska wprowadził na ten okres, specyficzny kiedy rzeczywiście ilość pasażerów spadła do minimum, niestety muszą obowiązywać. Ograniczenia przestaną obowiązywać jak tylko rząd zdejmie różnego rodzaju obostrzenia - dodał prezydent Starachowic Marek Materek.

Suchej nitki na tej decyzji nie zostawiają natomiast internauci i nasi słuchacze:

  • Na pewno to ochrona naszego zdrowia?Po południu do lekarza trzeba będzie taksówką.
  • No i taksówki dzięki temu więcej zarobią. Dla mnie to granda, a nie dbanie o nasze zdrowie.
  • Początek powinien mówić nie o poważnych zmianach tylko o bardzo poważnych utrudnieniach dla pasażerów. Znowu zakłady powinny się dostosować do rozkładów?
  • MZK po raz kolejny udowadnia jak bardzo nieudolną i niewydolną jest spółką, przykre.
  • Jak można mieszkańców np. z Ostrowieckiej pozbawić możliwości dojazdu do miasta. Do lekarzy specjalistów i na zakupy. Zarząd mzk i radni z urzędu miasta to ludzie niekompetentni i chyba nie ze Starachowic. Życzę wam popsutych samochodów i braku możliwości dojazdu gdziekolwiek.
  • Zaorać całe MZK i kartofle posadzić ...
  • Mamy takiego prezydenta miasta ze jemu wisi czy ludzie gdzieś dojada on ma auto.

Prezes połączonych spółek ZEC/Komunikacja miejska zmiany wytłumaczył nam troską o zdrowie pasażerów.

Ograniczenia, które wprowadzamy są podyktowane przede wszystkim troską o zdrowie naszych pasażerów. Monitorujemy sytuację związaną z jesienną falą epidemii, poprzez ograniczenie kursów staramy się zminimalizować rozprzestrzenianie się koronawirusa - powiedział nam Marcin Pocheć, prezes ZEC Komunikacja Miejska w Starachowicach. Naszym priorytetem jest obecnie utrzymanie kursów pracowniczych.

rozkład1

i

Autor: ZEC - Komunikacja Miejska Starachowice Ograniczenia w komunikacji miejskiej od 11 listopada w dni powszednie
rozkład2

i

Autor: ZEC - Komunikacja Miejska Starachowice Ograniczenia w komunikacji miejskiej od 11 listopada w dni wolne

A co Wy myślicie o zmianach w starachowickiej komunikacji miejskiej? Piszcie na starachowice@eska.pl

Mimo epidemii bydgoskie lodowisko Torbyd działa bez zmian
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE