To dopiero pomysł! Nielegalny wjazd do lasu quadem i kradzież drewna

2021-06-08 17:59 aj
las
Autor: facebok.com/ Regionalana Dyrekcja Lasow Państwowych w Radomiu

Straż leśna z Nadleśnictwa Skarżysko Kamienna udaremniła podwójne naruszenie prawa - nielegalny wjazd do lasu quadem i kradzież drewna. O tym zdarzeniu poinformowała dziś Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Radomiu na swoim fanpage.

Tak się skończył pomysł kradzieży drewna z użyciem quada w Nadleśnictwie Skarżysko. Tak zwana kumulacja - straż leśna udaremniła podwójne naruszenie prawa - nielegalny wjazd do lasu quadem i kradzież drewna - piszą leśnicy na swoim fanpage.

las
Autor: facebok.com/ Regionalana Dyrekcja Lasow Państwowych w Radomiu

To dwa rodzaje szkodnictwa - jeden - nielegalne korzystanie z lasu - najczęściej spotykany na terenie naszej dyrekcji (80% przypadków), drugi kradzież drewna - niosący największe straty finansowe 65% strat wartościowo) - czytamy.

Wjazd quadem do lasu jest zabroniony – zgodnie z art. 29 ustawy o lasach. Sprawcy wykroczenia może grozić mandat karny w wysokości 500 zł. To nie koniec sankcji, w niektórych przypadkach sprawa może być skierowana do sądu, który karę grzywny może zaostrzyć do 5 tys. zł.

Policyjny pościg za quadem. Ucieczka 14-latka skończyła się w rowie

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy