Świętokrzyskie: 22-latka i 28-latek z promilami na hulajnodze

i

Autor: Bartosz Manicz Świętokrzyskie: 22-latka i 28-latek z promilami na hulajnodze

Świętokrzyskie: Z promilami na hulajnodze. MANDAT 2,5 tysiąca złotych

2022-06-23 9:22

Mandatem w wysokości 2500 złotych zakończył przejażdżkę na hulajnodze mieszkaniec gminy Piekoszów i młoda kielczanka. Oboje zostali przyłapani na kierowaniu hulajnogą elektryczną na podwójnym gazie. 22- latka miała w swoim organizmie 0,6 promila, z kolei 28- latek „wydmuchał” ponad promil.

Do zdarzenia doszło minionej nocy na jednej z kieleckich ulic.

Po godzinie 2:00 mundurowi kieleckiej drogówki zauważyli 3 osoby, jadące hulajnogami elektrycznymi ulicą Szajnowicza – Iwanowa. Policjanci zwrócili uwagę, że jeden z mężczyzn miał trudności z utrzymaniem prostego toru jazdy, więc postanowili skontrolować stan trzeźwości trójki kierujących. 22- latek zdał test i mógł spokojnie jechać dalej – informuje Karol Macek, oficer prasowy KMP w Kielcach.

Niestety, pozytywnym wynikiem zakończyło się badanie zarówno w przypadku 22- latki jak i 28- latka.

Młoda kielczanka miała w swoim organizmie 0,6 promila, a pochodzący z gminy Piekoszów mężczyzna ponad promil. Jeszcze większym szokiem dla tej dwójki była informacja, o wysokości mandatów. Zgodnie z taryfikatorem – 2500 złotych. I takie grzywny policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego na tych kierujących nałożyli.

W maju 2021 roku zostały wprowadzone przepisy regulujące problematykę m.in. hulajnóg elektrycznych. Jednym z punktów jest wskazanie, że kierowanie takim urządzeniem pod wpływem alkoholu jest wykroczeniem. Ostatnia noc pokazała, że nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Sonda
Wybierasz się w tym roku na wakacje nad polskie morze?
Olsztyn. Pijany pędził hulajnogą. To musiało się tak skończyć
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE