kajaki grudziadz

i

Autor: Pixabay

Świętokrzyskie: Tragedia nad wodą! Dwóch mężczyzn utonęło podczas spływu kajakowego

2023-06-03 20:36

Dwóch mężczyzn utonęło podczas spływu kajakowego rzeką Nidą w miejscowości Sobowice (woj. świętokrzyskie). Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia – poinformowała dziś (3.06) sierż. szt. Beata Soboń, rzeczniczka prasowa jędrzejowskiej policji.

Świętokrzyskie: Tragedia nad wodą! Dwóch mężczyzn utonęło podczas spływu kajakowego

Informację o wypadku podczas spływu kajakowego służby ratunkowe otrzymały dziś (3.06) po godzinie 15.  W wyprawie uczestniczyło dziewięć osób ze Śląska.

W pewnym momencie uczestnicy spływu zauważyli, że jeden z kajaków, którym płynęło dwóch mężczyzn, jest pusty. Grupa zawróciła i podjęła z wody dwóch współtowarzyszy. Na miejsce przyjechały dwa zespoły ratownictwa medycznego. Ratownicy podjęli czynności wobec obu poszkodowanych - poinformował PAP brygadier Tomasz Szymański z Państwowej Straży Pożarnej w Jędrzejowie.

Jak przekazała PAP sierż. szt. Beata Soboń, rzeczniczka prasowa komendanta powiatowego policji w Jędrzejowie, życia mężczyzn - w wieku 39 i 46 lat - nie udało się uratować. Nikomu z pozostałej siódemki uczestników spływu nic się nie stało.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE