SZYDLOW

i

Autor: facebook.com/Miasto i Gmina Szydłów Świętokrzyskie: Sumienie nie dało jej spokoju! Po 10 latach zapłaciła za WC

Świętokrzyskie: Sumienie nie dało jej spokoju! Po 10 latach zapłaciła za WC

2021-12-09 12:37

Niecodzienną wiadomość otrzymali pracownicy miejsko-gminnego Centrum Kultury w Szydłowie, do listu załączone były pieniądze. Turystka, która odwiedziła ich ponad 10 lat temu, zapłaciła za ... skorzystanie z toalety. "Zapraszamy ponownie do Szydłowa, gdyż nie mamy jak oddać reszty" – odpisali pracownicy Centrum za pośrednictwem FB.

Teraz pojawia się pytanie: uczciwość czy żart? Co znalazło się w liście napisanym przez turystkę?

Wiele lat temu nie zapłaciłam należności za korzystanie z toalety, co niniejszym reguluję – napisała kobieta w liściku, do którego załączyła 5 złotych.

Wraz z listem w kopercie znalazł się stary bilet z napisem: "Szydłów - polskie Carcassonne".

Zapraszamy ponownie do Szydłowa, gdyż nie mamy jak oddać reszty - napisali pracownicy centrum na swoim fanpage. Dziękujemy za uczciwość. Jeśli Pani do nas wróci-wejściówka do obiektów gratis.

Szydłów, czyli polskie Carcassonne

Szydłów to miasto zlokalizowane w województwie świętokrzyskim. Mówi się, że jest polską, śliwkową stolicą, gdyż w okolicach jest pełno sadów śliwkowych. Poza tym jest to miejscowość turystyczna, którą warto zobaczyć. Ze względów historycznych określa się je jako "polskie Carcassonne". Największą, tamtejszą atrakcją jest zamek w Szydłowie (woj. świętokrzyskie), który w pocz. XV w. składał się z dwóch domów zamkowych, wieży ostatecznej obrony i bramy zamkowej w murze kurtynowym odgradzającym twierdzę od miasta. Od strony rzeki Ciekącej zamek chroniony był murem miejskim. Północny dom zamkowy wzniesiony został za czasów Kazimierza Wielkiego.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Słodkie smaki dzieciństwa! Czy pamiętasz je wszystkie?

Pytanie 1 z 20
Dostępne do dziś, wytrawne, twarde "ciastka" z kminkiem to:
Przygotowania do otwarcia lodowiska w Starachowicach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE