Świętokrzyskie: Po kłótni z dziewczyną urwał lusterka w pięciu autach

2021-09-13 10:15
lusterko
Autor: MikesPhotos/Pixabay/cc0 Pędził po autostradzie 250 km/h

Pięć lat za kratkami grozi 18-letniemu wandalowi zatrzymanemu w piątkowy wieczór. Nietrzeźwy młodzian poprzez urwanie lusterek uszkodził pięć aut. Zaraz po tym trafił w ręce skarżyskich mundurowych. W niedzielę usłyszał zarzuty i został objęty policyjnym dozorem.

W piątek po godzinie 20 dyżurny skarżyskiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że na ulicy Legionów awanturuje się grupa osób. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci.

W międzyczasie do stróżów prawa dotarł sygnał, że w tym samym rejonie młody mężczyzna kopie w stojące na parkingu samochody. W toku podjętych działań funkcjonariusze zatrzymali 18-latka ze Skarżyska. Okazało się, że urwał lusterka w pięciu autach, powodując straty przekraczające 4000 złotych. W momencie zatrzymania sprawca był nietrzeźwy. Miał w organizmie ponad promil alkoholu. Trafił do celi policyjnego aresztu - relacjonuje rzecznik skarżyskiej policji Jarosław Gwóźdź. 

W niedzielę nienotowany dotąd mężczyzna usłyszał zarzuty i stanął przed obliczem prokuratora.

Tłumaczył, że pokłócił się z dziewczyną i wyładował emocje na stojących pojazdach. Został objęty policyjnym dozorem. Teraz za swą bezmyślność będzie musiał słono zapłacić. Oprócz obowiązku naprawienia szkody grozi do pięciu lat pozbawienia wolności - dodaje rzecznik skarżyskich policjantów.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Czy twoja córka wkracza w wiek dojrzewania?

Pytanie 1 z 9
Ile lat ma twoja córka?
Szok! Wandale zdewastowali ogródek piwny. Urządzili sobie dziką imprezę [WIDEO]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE