Pijany i bez prawa jazdy przewoził 7-letniego syna

i

Autor: pixabay.com Pijany i bez prawa jazdy przewoził 7-letniego syna

POLICJA

Świętokrzyskie: Pijany i bez prawa jazdy przewoził 7-letniego syna

2023-06-09 11:37

Do 2 lat pozbawienia wolności grozi 45-latkowi, który wczoraj w powiecie opatowskim kierował samochodem pomimo tego, że był pod wpływem alkoholu i nie posiadał prawa jazdy. Mężczyzna przewoził również swojego 7-letniego syna. Sprawa trafi do sądu.

W czwartkowy wieczór opatowscy mundurowi otrzymali zgłoszenie o tym, że z jednej z miejscowości w gminie Lipnik w kierunku Ostrowca Świętokrzyskiego osobowym citroenem może jechać mężczyzna znajdujący się pod wpływem alkoholu. Mundurowi zatrzymali wskazany w zgłoszeniu pojazd do kontroli w miejscowości Rżuchów - relacjonuje mł. asp. Katarzyna Czesna - Wójcik.

Zgłoszenie zostało potwierdzone przez policjantów. Badanie alkomatem wykazało, że 45-letni ostrowczanin ma w swoim organizmie 1,4 promila alkoholu. To jednak nie koniec przewinień tego mężczyzny.

Okazało się, że nie posiada on w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami a w samochodzie przewoził swojego 7-letniego syna. Mundurowi przekazali chłopca pod opiekę rodziny. 45-latkowi grozi do 2 lat pozbawienia wolności, wysokie kary finansowe oraz wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto czeka go również sprawa w Sądzie Rodzinnym w związku z narażeniem małoletniego dziecka na niebezpieczeństwo.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE