W Głobinie w gm. Słupsk powstanie przedszkole

i

Autor: pexels W Głobinie w gm. Słupsk powstanie przedszkole

kryminalne

Świętokrzyskie. Pijane przedszkolanki opiekowały się dziećmi! Jedna z nich miała blisko 4 promile

2023-11-21 9:14

Do tego zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu w Lisowie w Gminie Morawica. Tam dwie nietrzeźwe przedszkolanki opiekowały się dziećmi. Jedna z kobiet miała w organizmie prawie cztery promile alkoholu. Obie opiekunki usłyszały zarzuty, grozi im do 5 lat więzienia.

Świętokrzyskie. Pijane przedszkolanki opiekowały się dziećmi! Jedna z nich miała blisko 4 promile

Do tego zdarzenia doszło w środę (15 listopada) - informuje Małgorzata Perkowska-Kiepas, rzecznik prasowy kieleckiej policji. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że jedna z kobiet (34 lata), miała w organizmie 1,2 promila alkoholu. Natomiast druga z opiekunek (37 lat) miała 3,8 promila – informuje rzecznik. W tej chwili trwają czynności w tej sprawie.

Kobiety miały pod opieką 10-cioro dzieci w wieku od trzech do sześciu lat. Obie opiekunki zostały zabrane z placówki przez policję i usłyszały zarzuty. Kobiety nie przyznały się do nich. Nauczycielka i opiekunka już w czwartek czyli dzień po zdarzeniu, złożyły wypowiedzenia, które zostały przyjęte. Świętokrzyskie kuratorium oświaty zapowiada kontrolę w placówce.

Nauczycielki usłyszały zarzut narażenia podopiecznych na niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu poprzez wykonywanie obowiązków służbowych pod wpływem alkoholu – mówi Perkowska-Kiepas. Zastosowano wobec nich dozór policji, za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Grozi im do 5 lat więzienia.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Świętokrzyskie. Żółto-czerwone derby - Korona Kielce kontra Jagiellonia Białystok
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE