40-latek zasnął za kierownicą. Długą podróż zakończył na drzewie

i

Autor: Świętokrzyska Policja 40-latek zasnął za kierownicą. Długą podróż zakończył na drzewie

Świętokrzyskie: 40-latek zasnął za kierownicą. Długą podróż zakończył na drzewie

2023-03-06 10:01

Prawdopodobnie zmęczenie kierowcy było przyczyną wypadku w Gołoszycach. Do zdarzenia doszło w minioną sobotę około godziny 5:00. 40-latek podroż zakończył w przydrożnym rowie, gdzie uderzył w drzewo. W niedzielną noc z kolei do niebezpiecznego wypadku doszło w miejscowości Oficjałów. 32-letni pasażer doznał poważnych obrażeń ciała.

Zmęczenie i brak odpowiedniej ilości odpoczynku wpływa negatywnie na komfort prowadzenia samochodu. Przekonał się o tym 40 - latek z gminy Opatów, który w sobotnią noc wracał z długiej podróży. Mężczyzna około godziny 5.00 rano w Gołoszycach, w wyniku prawdopodobnie zaśnięcia za kierownicą, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu, gdzie uderzył w drzewo. Kierujący był trzeźwy i na szczęście nie odniósł poważnych obrażeń.

W niedzielną noc do niebezpiecznego zdarzenia drogowego doszło w miejscowości Oficjałów.

Kierujący osobowym Audi 18 – letni mieszkaniec gminy Lipnik stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu. W tym zdarzeniu poważnych obrażeń ciała doznał 32 – letni pasażer pojazdu. 18 – latek był trzeźwy. Natomiast samochód, którym kierował nie posiadał badań technicznych od 2019 roku oraz nie był wyposażony w opony adekwatne do pory roku i warunków panujących na drodze – relacjonuje Katarzyna Czesna – Wójcik, oficer prasowy KPP w Opatowie.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

R. CZARNECKI: ZA KILOMETRÓWKI ODDAŁEM 100 TYS. EURO
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE