wierzbnik starachowice

i

Autor: facebook.com/Dariusz Dąbrowski

Święto Niepodległości 1918 Wierzbnik-Starachowice. Dziś obchodzimy 102 rocznicę [GALERIA]

2020-11-11 16:39

Te niesamowite fotografie z listopada 1918 roku opublikował w 102 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości wicestarosta powiatu starachowickiego Dariusz Dąbrowski. Na zdjęciach możemy zobaczyć Wierzbnik z 1918r. w okresie odradzania się niepodległości. Dziś także władze miasta i powiatu oraz mieszkańcy Starachowic uczcili ten dzień.

Starachowice uczciły dziś Narodowe Święto Niepodległości, upamiętniające 102 - rocznicę odrodzenia się Państwa Polskiego po 123 latach zaborów. Dwie fotografie pochodzące z listopada 1918 roku opublikował z tej okazji na swoim fanpage wicestarosta powiatu starachowickiego Dariusz Dąbrowski.

Towarzystwo Przyjaciół Starachowic z okazji 102 rocznicy uzyskania przez Polskę niepodległości opublikowało na swoim fanpage stare fotografie związane z naszym miastem.

O święcie pamiętali też mieszkańcy Starachowic, którzy w oknach, na balkonach i na prywatnych posesjach wywiesili biało - czerwone flagi.

flaga

i

Autor: Dawid Bąk

Ze względu na pandemię dla większości starachowiczan główne wydarzenia ze Święta Niepodległości były dostępne on – line. Odprawiono mszę świętą w intencji Ojczyzny w kościele Wszystkich Świętych. Udział w mszy wzięli przedstawiciele władz miasta i powiatu. Poseł Agata Wojtyszek, starosta powiatu Piotr Babicki i prezydent Marek Materek.

swieto

i

Autor: facebook.com/Piotr Babicki
swieto

i

Autor: facebook.com/Piotr Babicki

Międzyzakładowa Organizacja Związkowa NSZZ „Solidarność” z MAN BUS uczciła ten dzień składając wiązankę pod starachowickim Pomnikiem Niepodległości. Wiązankę złożyli: przewodniczący Jan Seweryn i wiceprzewodnicząca Małgorzata Żłobecka.

swieto

i

Autor: facebook.com/Jan Seweryn

Pod Pomnikiem Niepodległości przy ulicy Konstytucji 3-go Maja przez cały dzień można indywidualnie składać kwiaty i zapalać znicze.

W dniu 102 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Komendant Powiatowy Policji w Starachowicach nadkom. Paweł Szczepaniak złożył symboliczny wieniec pod pomnikiem Marszałka Józefa Poniatowskiego, w imieniu wszystkich policjantów z naszego powiatu.

swieto

i

Autor: KPP Starachowice

W Dniu Narodowego Święta Niepodległości razem z radnymi Prawa i Sprawiedliwości złożyliśmy kwiaty przed Pomnikiem Niepodległości - napisał na swoim fanpage poseł Krzysztof Lipiec.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE