Strzelnica kontra obwodnica. Czyli jak jedna inwestycja za miliony niszczy drugą

i

Autor: Klub Sportowy "Świt" Starachowice Strzelnica kontra obwodnica. Czyli jak jedna inwestycja za miliony niszczy drugą

Strzelnica "Świt" Starachowice

Strzelnica kontra obwodnica. Czyli jak jedna inwestycja za miliony niszczy drugą

2023-09-25 11:31

O problemach związanych z bezpośrednim sąsiedztwem dwóch inwestycji od wielu miesięcy alarmował Prezes starachowickiego "Świtu" Karol Kopeć. My o tym, że budowa obwodnicy zagraża działalności starachowickiej strzelnicy Świt pisaliśmy już rok temu. Niestety od tamtego momentu nadal nie ma porozumienia władz Starachowic z władzami województwa, które rozwiązało by ten problem.

Strzelnica kontra obwodnica Starachowice

Po roku wysyłania pism, apeli wręcz błagania o skuteczną interwencję władze starachowickiego "Świtu" postanowiły iść o krok dalej. "Na sobotnim (23.09) Walnym Zgromadzeniu padła propozycja aby w sobotę (30.09) na terenie strzelnicy w Starachowicach zorganizować protest członków klubu w sprawie ignorowania sygnałów i zgłoszeń ze strony klubu dotyczących bezpieczeństwa w związku z budowaną obwodnicą."

Strzelnica kontra obwodnica - o co chodzi?

Argumenty w tej sprawie opublikował Prezes Klubu "Świt" Karol Kopeć

1. Przewidziane rozwiązania projektowe a raczej ich brak w zakresie bezpieczeństwa osób przebywających na projektowanym obiekcie bezpośrednio stanowi realne zagrożenie dla życia i zdrowia osób i szkód w mieniu. Nadmieniam, że na dzień dzisiejszy obiekty sportowe KS ŚWIT spełniają wymogi bezpieczeństwa osób przebywających na terenie i poza obiektem strzelnicy, natomiast przestanie spełniać posiadane wymogi bezpieczeństwa w związku z podniesieniem rzędnych terenu oraz likwidując dotychczasowe wały zabezpieczające i strefy niebezpieczne.

2. Likwidacja istniejącej infrastruktury wodnej w rejonie budynku strzelnicy E powoduje jego zalewanie przez wody opadowe.Wyprofilowania oraz odwodnienie projektowanego i budowanego obiektu drogowego powodują zalewanie ww działek (niezgodność z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 12.04.2002. w sprawie warunków technicznym, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie)

3. Likwidacja infrastruktury krytycznej - dojścia do istniejącego budynku wielozadaniowego strzelnicy E4. Likwidacja indywidualnego bezpiecznego zjazdu na potrzeby oznaczonego w planach miejsca składowania odpadów, co uniemożliwia ich wywóz.

Już we wrześniu ubiegłego roku na wspólnej konferencji Poseł PiS Krzysztof Lipiec, Prezydent Starachowic Marek Materek oraz przedstawiciele władz województwa odpowiedzialnych za realizację budowy obwodnicy zapewniali, że wszystkie konfliktowe i sporne kwestie zostaną wyjaśnione i rozwiązane. Niestety rok minął, a problem pozostał. Co dalej? Władze i sympatycy klubu po długich oczekiwaniach postanowiły zorganizować protest. 

Chcemy zwrócić na siebie uwagę generalnego wykonawcy, władz lokalnych i wszystkich odpowiedzialnych za cały proces inwestycyjny począwszy od projektowania, że w kwestii sąsiedztwa strzelnicy i budowanej drogi powinna być pełna współpraca i współdziałanie. W obecnej sytuacji zagrożone jest funkcjonowanie Klubu w przyszłości. Prezydent Starachowic nie zajmuje żadnego stanowiska, nawet nie podejmuje prób mediacji miedzy stronami. A powinien, bowiem w jego interesie jest zarówno droga jak i prawidłowe funkcjonowanie Klubu Świt. Protest w sprawie ignorowania interesów mieszkańców Starachowic i zagrożenia funkcjonowania Ks Świt przy budowie obwodnicy miasta.

Strzelnica kontra obwodnica - pieniądze.

Modernizacja strzelnicy kosztowała 6,8 mln zł. na ten cel gmina Starachowice pozyskała dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 2,9 mln zł. W ramach wykonanych prac wyremontowano wszystkie pawilony i wyposażono w elektroniczną infrastrukturę.

Budowa północno-zachodniej obwodnicy Starachowic. Jest to jedna z największych inwestycji drogowych realizowanych w ostatnich latach w województwie świętokrzyskim – jej koszt to 136,9 mln zł.

Strzelnica kontra obwodnica - komentarze internautów

  • Co na to Prezydent Materek i jego Radni? Przecież odpowiadają za mienie Gminy Starachowice!
  • Dziwię się brakiem zaangażowania osób odpowiedzialnych za mienie Miasta czyli Prezydenta i radnych? Po co my podatnicy płacimy im pensje i dietę?
  • Gdzie jest prokurator??? Remont finansowany z pieniędzy budżetowych, miasta i PZSS dopiero co zakończony.
  • Nie wiem czy to przestępstwo, czy głupota. I potem się dziwimy,że świat śmieje się z naszej "polackości". To jest po prostu wstyd.
  • Takich wspaniałych miejsc z klimatem , misją, pasją już jest bardzo niewiele ! Nagłaśniamy

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia? Nagrałeś interesujący materiał? Podziel się z nami, a my zapewnimy Ci anonimowość. Pisz [email protected] lub prześlij wiadomość Messangerem. Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE