park

i

Autor: Jacek Krełowski Park Starachowice

zdjecia park

Starachowicki Park jednym z najpiękniejszych na świecie! Wyróżniony w międzynarodowym konkursie

2023-06-02 8:11

O tym, że starachowicki park jest jednym z najpiękniejszych na świecie poinformował wczoraj na swoim fanpage prezydent Marek Materek. Projekt parku miejskiego w Starachowicach autorstwa krakowskiego biura eM4 otrzymał wyróżnienie w międzynarodowym konkursie Design Educates Awards 2023. Jury przewodniczył słynny japoński architekt Toyo Ito, laureat nagrody Pritzkera.

Starachowicki Park jednym z najpiękniejszych na świecie!

Design Educates to europejska organizacja, przyznająca nagrody dla projektów architektonicznych z całego świata. Zgłaszane projekty powinny mieć nie tylko walory estetyczne, ale również wnosić w krajobraz i życie mieszkańców nową, pozytywną i długofalową wartość.

Park miejski w Starachowicach z nagrodą Design Educates Awards

W tym roku po raz kolejny jurorzy konkursu Design Educates Awards (wśród których znaleźli się między innymi laureat Pritzkera Toyo Ito i założyciel portalu „ArchDaily” David Basulto) docenili projekt z Polski. Tym razem postanowili wyróżnić park miejski w Starachowicach, któremu nowe oblicze dali architekci z krakowskiego studia eM4 - informuje RP. 

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE