Seniorzy przerażeni nowym rozkładem jazdy w Starachowicach

i

Autor: Dawid Bąk Seniorzy przerażeni nowym rozkładem jazdy w Starachowicach

Starachowicki paradoks! Godziny dla seniorów bez komunikacji miejskiej [WIDEO]

2020-11-13 13:34

Oburzenie, wściekłość, poirytowanie - to reakcje starachowickich seniorów na zmiany w kursowaniu starachowickiej komunikacji miejskiej. Przypomnijmy spółka od 11 listopada wprowadziła szereg ograniczeń dotyczących kursowania miejskich autobusów. Miejski przewoźnik zawiesił kursy między 8:00 a 13:00, 16:00 a 21:00, w soboty autobusy jeżdżą tylko do 13:00, a w niedzielę i święta komunikacji nie ma w ogóle. Bareja wiecznie żywy.

ZEC Komunikacja Miejska zawieszenie wielu kursów tłumaczy troską o bezpieczeństwo pasażerów w czasie pandemii. Prezydent Marek Materek mówi o drastycznym spadku pasażerów i względach ekonomicznych. Jak ważna jest komunikacja w mieście, nie trzeba przekonywać. Zgodnie z art. 7 ust. 1 pkt 4 ustawy o samorządzie gminnym sprawy lokalnego transportu zbiorowego należą do zadań własnych gminy. Co myślą o ograniczeniach w komunikacji seniorzy? Odpowiedzi powinny dać do myślenia władzom miasta, bo nie każdy ma własnego Mercedesa.

Starachowiczanie o ograniczeniach w komunikacji miejskiej

To nie pierwszy "cudowny" pomysł Prezesa spółki ZEC/Komunikacja miejska, który prawdopodobnie zaakceptował prezydent Starachowic Marek Materek. Prezes w marcu br. doszedł do wniosku, że nie będzie się wysilał z układaniem nowego rozkładu jazdy, a napisze do starachowickich przedsiębiorców apel żeby dostosowali godziny pracy do kursów "swoich" autobusów. Sprawę komentowały ogólnopolskie media.

Smutny jest widok seniorów, którzy nie wiedząc o zmianach czekają na autobus, który nie przyjedzie. Przygotowując ten materiał uświadomiliśmy o przerwach w kursowaniu co najmniej kilka osób w podeszłym wieku. Przyglądając się funkcjonowaniu starachowickiej komunikacji zbiorowej na myśl przychodzi klasyka polskiego kina.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE