Starachowice są dla WSZYSTKICH! Te schody też?

i

Autor: Minidroneshot Starachowice są dla WSZYSTKICH! Te schody też?

Starachowice są dla WSZYSTKICH! Te schody też?

2022-05-16 19:10

Nie milkną echa dotyczące jednej z ostatnio realizowanych inwestycji w Starachowicach. Chodzi o rewitalizację otoczenia Parku Kultury, a dokładnie o ...schody. "Takie schody zabierają nam, rodzicom z wózkami, osobom na wózkach inwalidzkich, a także zdrowym osobom ze złamaną nogą poczucie godności". Rodzice organizują happening.

Czy rodzice małych dzieci mają prawo do przestrzeni publicznej? Trochę w to wątpię, stając pod takim obiektem - mówi Marta Szperlich - Kosmala z "Pracowni Sąsiedzkiej". Te schody niedawno oddano do użytku publicznego w Starachowicach, stanowią część starachowickiego Park Kultury. CZEGO BRAKUJE TYM SCHODOM? Empatii i życzliwości. Oraz myślenia o użytkownikach przestrzeni miejskiej, czyli elementarnej psychologii przestrzeni.

Starachowice są dla WSZYSTKICH! Te schody też?

i

Autor: Boska Nioska

Takie schody zabierają nam, rodzicom z wózkami, osobom na wózkach inwalidzkich, o kulach, laskach, z rowerami, a także zdrowym osobom ze złamaną nogą wraz z poczuciem godności, poczucie przynależności: do osiedla, do miejsca, do miasta. Tego w Starachowicach bardzo brakuje - mówi Marta.

Chodzi o❌ o proporcje tych schodów❌ o brak podjazdów

Te schody zaprojektowano w Urząd Miasta Starachowice dla zdrowego, silnego MĘŻCZYZNY w sile wieku. Dla Rocky'ego. Nie dla RODZICA Z DZIECKIEM (nawet jeśli pchającym wózek jest sam Rocky Balboa). Na to nie ma mojej zgody.

Marzę o mieście przywróconego zaufania- dodaje. Dlatego 28 maja, o godzinie 10 wraz z innymi RODZICAMI ZE STARACHOWIC urządzimy sobie SPACER pod te schody. Żeby pokazać, że jesteśmy. Że ta przestrzeń jest też dla nas. Mam nadzieję, że dołączą do nas osoby poruszające się na wózkach, z ograniczoną mobilnością. ZROBIMY HAŁAS!

Starachowice są dla WSZYSTKICH! Te schody też?

i

Autor: Minidroneshot Starachowice są dla WSZYSTKICH! Te schody też?

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE