akcja

i

Autor: facebook.com/Miejska Biblioteka Publiczna w Starachowicach

KULTURA

Starachowice: Ręcznie przepisywali "Małego Księcia"... bolały nas ręce, ale się udało

2023-03-30 12:14

Ciekawa akcja w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Starachowicach. Bibliotekarze i młodzi czytelnicy wraz z rodzicami ręcznie przepisywali "Małego Księcia" Antoine’a de Saint-Exupéry’ego. "Bolały nas ręce, ale się udało" - mówi dyrektor Jolanta Sopińska. To wszystko z okazji 80-lecia pierwszego wydania “Małego Księcia”.

Starachowice: Ręcznie przepisywali "Małego Księcia"... bolały nas ręce, ale się udało

„Mały Książę” nie przestaje zadziwiać i fascynować. W Starachowicach Miejska Biblioteka Publiczna  z okazji 80-lecia pierwszego wydania “Małego Księcia”, włączyła się do akcji własnoręcznego przepisywania tego dzieła. Udało się!

Wspólnie przepisaliśmy "Małego Księcia". Nie było łatwo, ale daliśmy radę - czytamy na fanpage MBP. Serdecznie dziękujemy naszym "Plastusiom". Tym małym, dużym i całkiem dużym za pomoc przy realizacji tego projekt. Jesteście wspaniali. Poświęciliście swój czas, żeby powstało coś tak pięknego. Dziękujemy, dziękujemy, dziękujemy. Nasze wspólne dzieło już w drodze do Warszawy. Weźmie udział w wystawie organizowanej przez Academy International Wawer, Bibliotekę Publiczną w Dzielnicy Wawer oraz Warszawski Dom Kaligrafii, którzy byli organizatorami II edycji akcji "Przepiszmy to!"

KS

i

Autor: facebook.com/Miejska Biblioteka Publiczna w Starachowicach

Ciekawostka: „Mały Książę” został przetłumaczony na blisko 400 języków i jest drugim po „Biblii”, najbardziej znanym dziełem literackim.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE