Społeczność z Michałowa wygrała z prezydentem Materkiem. SP nr 2 zostaje [GALERIA]

2021-01-29 10:58
Społeczność z Michałowa wygrała z prezydentem Materkiem. SP nr 2 zostaje
Autor: Bartosz Manicz Społeczność z Michałowa wygrała z prezydentem Materkiem. SP nr 2 zostaje

Rodzice, nauczyciele, mieszkańcy Michałowa WYGRALI. Wystarczył tydzień protestów i zaangażowania społeczności z Michałowa w obronę szkoły i prezydent Materek wycofał się z pomysłu zmian w placówce. Przypomnijmy szkoła od września 2022 miała zostać filią dla SP nr 13, a dzieci z klas IV - VIII miały być dowożone do podstawówki na osiedlu Południe.

Emocjonalne wystąpienia rodziców dzieci z SP nr 2, radnych absolwentów tej szkoły Marty Zięby i Rafała Lipca a także przewodniczącej ZNP Marioli Gałki wystarczyły do błyskawicznej zmiany decyzji prezydenta Marka Materka. Reorganizacji w szkole na Michałowie nie będzie, a rodzice po nerwowym tygodniu mogą spać spokojnie.

"SZKOŁA DLA UCZNIÓW NIE DLA ZYSKU" z takimi tabliczkami na sesji starachowickiej rady zjawili się rodzice uczniów ze SP nr 2 wspierani przez dyrektor szkoły Agnieszkę Samsonowską i przewodniczącą ZNP Mariolę Gałkę.

Będziemy pracować, będziemy promować i nie pozwolimy żeby szkoła była zamknięta. Michałów ma się rozwijać razem ze Starachowicami tak jak obiecał prezydent. Tak miało być i tak się stało, mamy nadzieje, że więcej takich sytuacji nie będziemy musieli przeżywać, a szkołę będziemy prowadzić z sukcesami. Jesteśmy bardzo szczęśliwi - komentowali na gorąco rodzice obecni na dzisiejszej sesji.

Społeczność z Michałowa wygrała z prezydentem Materkiem. SP nr 2 zostaje
Autor: Bartosz Manicz Społeczność z Michałowa wygrała z prezydentem Materkiem. SP nr 2 zostaje

Nie potrafię tego zrozumieć skąd taki pomysł władz Starachowic. Chciałam przypomnieć, że już była kilkanaście lat temu próba zlikwidowania tej szkoły ale Pan Sylwester Kwiecień wysłuchał mieszkańców i wycofał się z tej decyzji. Cieszę się że prezydent Materek też posłuchał głosu rodziców, radnych i społeczności z Michałowa i zrezygnował ze swojego pomysłu. Byłoby to bardzo krzywdzące dla naszego osiedla gdybyśmy zostali bez szkoły - powiedział nam tuż po głosowaniu radna z Michałowa Marta Zięba.

Aktualnie w SP nr 2 uczy się około 110 uczniów, łącznie z oddziałami przedszkolnymi.

Ryszard Kotys nie żyje. Słynny Paździoch zmarł w wieku 88 lat

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE