Śnieg i śliskie drogi, taka aura przywitała nas o poranku. O czym powinni pamiętać kierowcy i piesi?

2021-01-13 10:53 aj
SNIEG
Autor: Świętokrzyska Policja

Intensywne opady śniegu, śliskie drogi i gwałtowne ochłodzenie, taką aurą przywitał wszystkich uczestników ruchu drogowego środowy poranek. Pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drodze podczas przemieszczania się pojazdami ale również i pieszo. O tym przypomina świętokrzyska policja.

Opady śniegu, śliska jezdnia czy chodnik, takie warunki nie są sprzymierzeńcem dla uczestników ruchu drogowego. Policja apeluje!

Kierowco pamiętaj, że oprócz systemów bezpieczeństwa w które wyposażony jest twój pojazd aby pomóc Ci w bezpiecznym podróżowaniu, Musisz również pamiętać o włączeniu myślenia i przewidywaniu ewentualnych konsekwencji twojego nie do końca przemyślanego zachowania na drodze - przypomina policja .

POLICJA
Autor: Świętokrzyska Policja

Aby bezpiecznie rozpocząć i zakończyć podróż koniecznie oczyść szyby i światła w pojeździe usuwając zalegający na nich śnieg oraz szron aby widzieć i być widocznym. Ważne jest również zadbanie o zimowy płyn do spryskiwaczy oraz sprawdzenie stanu piór wycieraczek samochodowych. Ważnym aspektem bezpieczeństwa są opony zimowe, które pomagają Ci lepiej kontrolować tor jazdy i wpływają na warunki zatrzymanie pojazdu.

policja
Autor: Świętokrzyska Policja

Każdy pieszy powinien zwracać szczególną uwagę na śliskie i często zaśnieżone chodniki a pokonując jezdnie korzystając z przejścia dla pieszych pamiętajmy, że przy śliskiej nawierzchni, żadne auto nie zatrzyma się w miejscu. Pojazd w warunkach zaśnieżonej lub oblodzonej nawierzchni potrzebuje dłuższej drogi hamowani a kierujący musi być przygotowany na każdą sytuację.

SNIEG
Autor: Świętokrzyska Policja

Pamiętajmy, że na bezpieczeństwie nie należy oszczędzać i każdy z nas jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo własne jak również innych uczestników ruchu drogowego.

Ośnieżona Zielona Góra