Warszawa widziana ze Świętego Krzyża

i

Autor: Paweł Kłak/Dalekie Widoki Paweł Kłak wykonał to zdjęcie 22 maja o godzinie 3.20 z gołoborza na Świętym Krzyżu.

Ciekawostka!

Sfotografował Warszawę ze Świętego Krzyża! Niezwykłe zdjęcie Pawła Kłaka

2023-05-24 11:09

Pochodzący ze Skorzeszyc koło Kielc fotograf Paweł Kłak uchwycił w kadrze warszawskie wieżowce. Dokonał tego ze Świętego Krzyża!

Paweł Kłak z zawodu jest informatykiem, pracuje dla firmy z branży telekomunikacyjnej. Zdjęcie Warszawy, jakie zamieścił na stronie internetowej Dalekie Widoki, wykonał w poniedziałek 22 maja z gołoborza na Świętym Krzyżu - tuż przed wschodem słońca, o godzinie 3.20!

Najdalszy widok na Warszawę

Zdjęcie przedstawia: wieżowiec Varso Tower (oddalony od Świętego Krzyża o 152,1 kilometra), RTCN (Radiowo-Telewizyjne Centrum Nadawcze) Warszawa – Raszyn (135,2 km) oraz komin w podradomskiej Wierzbicy (42,7 km).

- Obserwacja Varso Tower z gołoborza na Łysej Górze to najdalszy widok na polską stolicę, jaki udało się sfotografować. Varso Tower mierzący 310 m jest najwyższym budynkiem w Polsce i w Unii Europejskiej. Od początku jego budowy trwały dywagacje co z niego można zobaczyć oraz skąd można go dostrzec - opisuje Paweł Kłak

Warszawa widziana ze Świętego Krzyża (2)

i

Autor: Paweł Kłak/Dalekie Widoki Paweł Kłak wykonał to zdjęcie 22 maja o godzinie 3.20 z gołoborza na Świętym Krzyżu.

Zdobył Koronę Gór Świętokrzyskich

Skąd u naszego rozmówcy pasja do fotograficznych, dalekich obserwacji?

- Razem z żoną Martą oraz córeczkami Alicją i Asią lubimy podróże małe i duże. Zdobywając razem kolejne szczyty do odznaki Korona Gór Świętokrzyskich zainteresowałem się tym, co z tych miejsc widać. Tak zrobiłem pierwsze zdjęcie Tatr z Gór Świętokrzyskich. Potem znalazłem podobne fotografie w internecie. Po jakimś czasie ze zwykłego hobby zrodziła się pasja. Zacząłem szukać nowych miejsc i rekordów oraz zdobywać wiedzę. To pasja czasochłonna i wymagającą cierpliwości. Zacząłem podróżować po Polsce by "łowić" dalekie widoki. Skupiłem się na ekstremalnych obserwacjach czyli z dystansu ponad 200 kilometrów, często wykonanych po raz pierwszy z danego miejsca i rekordowych dla danego obszaru - wspominał Paweł Kłak podczas naszej kwietniowej rozmowy.

Do tej pory zrobił zdjęcia Tatr z sześciu województw a obserwacje tych gór z ponad 200 km wykonał z kilkunastu miejsc - m.in. z okolic Bełchatowa, ze Świętego Krzyża, Sandomierza, Góry Chełmo, Gór Świętokrzyskich oraz z Wyżyny Lubelskiej.

Więcej o jego fotograficznych rekordach możecie przeczytać tutaj: Tatry, Beskidy, Tarnobrzeg widziane z Kielc i Świętokrzyskiego. Niezwykłe efekty dalekich obserwacji!

Świętokrzyskie. Międzynarodowe Targi PLASTPOL 2023 w Targach Kielce
Źródło: Stotografował Warszawę ze Świętego Krzyża! Niezwykłe zdjęcie Pawła Kłaka
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE