Rusza program budowy stu obwodnic

i

Autor: Ministerstwo Infrastruktury Rusza program budowy stu obwodnic- gdzie w Świętokrzyskiem

Rząd ogłasza program budowy 100 obwodnic. Program będzie realizowany w latach 2020-2030

2020-02-09 9:33

To byłaby weekendowa bomba. W sobotę świętokrzyscy politycy PiS-u ale również prezydent Starachowic Marek Materek obwieścili wszem i wobec że obwodnice Wąchocka i Starachowic będą w końcu budowane. My do sprawy politycznych ogłoszeń o sukcesach podchodzimy z ostrożnością.

Rusza program budowy stu obwodnic. Według wstępnych szacunków wartość inwestycji, które zostaną zrealizowane w ramach programu 100 obwodnic to 28 mld zł. Program będzie realizowany w latach 2020-2030. W Świętokrzyskiem budowa ma dotyczyć czterech obwodnic: Chmielnika, Osieka, Starachowic i Wąchocka.

Przypomnijmy że obwodnice Wąchocka budowała już poprzednia ekipa rządząca, było nawet symboliczne wbicie łopaty. Tymczasem lata płynęły a pod Skarżyskiem w miejscu wykarczowanego lasu wyrosły już spore drzewa. Natomiast wizualizację obwodnicy Starachowic oglądaliśmy już w 2014 r i wszystko miało być gotowe w ciągu kilku lat. Tymczasem od czasu do czasu to jeden to drugi polityk lub samorządowiec wyznacza kolejne daty realizacji inwestycji.

Tym razem zdecydowanie bliżej, przynajmniej w teorii jest do budowy obwodnicy Wąchocka.Ta ma być gotowa do 2025 r. Jak będzie, czas pokaże. Dziś zejdźmy na ziemię i patrzmy na ręce tym, którzy te obietnice składają.

Dane za Ministerstwem Infrastruktury

Obwodnica Wąchocka w ciągu drogi krajowej nr 42

-Długość: ok. 11,72 km;
-Koszt: ok. 640 mln zł;
Stan prac przygotowawczych: Inwestycja jest przygotowana do realizacji. Decyzje Środowiskowa i ZRID zostały wydane, grunty zostały wykupione. Z uwagi na upływ czasu niezbędne będzie zaktualizowanie uzgodnień. Obecnie trwają ostatnie przygotowania do ogłoszenia przetargu na realizację.

Planowana data ogłoszenia przetargu: II kw. 2020 r.
Podpisanie umowy: 2021
Lata realizacji : 2022-2025

Dane za Ministerstwem Infrastruktury

Obwodnica Starachowic w ciągu drogi krajowej nr 42

Planowana data ogłoszenia przetargu: II kw. 2023 r.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE