Region: Sprawca śmiertelnego potrącenia w Iwaniskach zatrzymany. To 19-latek bez prawa jazdy

2021-06-10 8:33 BM
 Policja
Autor: Policja Policja

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego opatowskiej komendy ustalili i zatrzymali sprawcę wypadku drogowego, do którego doszło w nocy z 5 na 6 czerwca w Iwaniskach. 19-latek kierując samochodem marki audi potrącił pieszego, a następnie zbiegł z miejsca zdarzenia nie udzielając poszkodowanemu 54-latkowi pomocy. Sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec kierowcy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

W Iwaniskach na ulicy Staszowskiej, w sobotnią noc doszło do wypadku drogowego. Jak się później okazało, 19-latek kierowanym przez siebie audi potrącił pieszego, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia nie udzielając poszkodowanemu pomocy.

54-letni mieszkaniec gminy Iwaniska został przewieziony do szpitala, jednak pomimo podjętych czynności medycznych jego życia nie udało się uratować. Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego wytypowali auto, które mogło brać udział w tym zdarzeniu, a w ślad za tym ustalili i zatrzymali jego kierującego. Był nim mieszkaniec powiatu staszowskiego, który ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem - informuje Policja.

We wtorek Sąd Rejonowy w Opatowie na wniosek prokuratury zastosował wobec 19-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Chwile grozy na przejściu dla pieszych w Rędzinach

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy