Region: Senior stracił 68 tys. złotych, oszustwo na fałszywego urzędnika

2021-06-09 8:06 BM
Senior stracił 68 tys. złotych, oszustwo na fałszywego urzędnika
Autor: pixabay/zdjęcie ilustracyjne Senior stracił 68 tys. złotych, oszustwo na fałszywego urzędnika

68 tysięcy złotych stracił wczoraj mieszkaniec Opatowa. Do jego mieszkania przyszedł mężczyzna podający się za urzędnika opatowskiego magistratu i zaproponował wymianę walut. Za posiadane przez seniora złotówki zaproponował euro po „korzystnym” kursie. Senior stracił swoje oszczędności.

W poniedziałek w godzinach popołudniowych do 84-letniego mieszkańca Opatowa zapukał mężczyzna podający się za przedstawiciela Urzędu Miasta.

Wypytał seniora o jego oszczędności, a następnie zaproponował, że wymieni posiadane przez niego złotówki na euro, z korzyścią dla 84-latka. Aby dokonać operacji konieczna była wizyta w urzędzie. Senior przygotował gotówkę, a następnie wyszedł do innego pokoju by zmienić ubranie. W tym czasie fałszywy urzędnik zabrał pieniądze i wyszedł z mieszkania - opisuje sytuację Policja.

To jeden z wielu przykładów na to, jak łatwo jest stracić oszczędności życia. Po raz kolejny apelujemy, nie tylko do seniorów, ale również do członków ich rodzin aby kierowali się w codziennym życiu zasadą ograniczonego zaufania, szczególnie do nieznajomych.

Nie opowiadajmy o zasobach pieniężnych czy kosztownościach, którymi dysponujemy i nie okazujmy ich osobom, które przychodzą do naszego domu, w szczególności tym nieznajomym. Jeśli ktoś proponuje intratną transakcję to warto w pierwszej kolejności skonsultować się z kimś z rodziny lub zaufanym sąsiadem. To prosty sposób, który może ochronić przed utratą pieniędzy - apeluje Policja.

Oddali oszustom pieniądze na budowę domu córki

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy