Region: On 3,5 promila, ona 2,5, chciał ją nauczyć jeździć autem

2021-10-25 12:20
policja
Autor: pixabay

W sobotę (23.10) po godzinie 12.00 dyżurny staszowskiej policji otrzymał zgłoszenie z treści którego wynikało, że w Staszowie na jednej z ulic doszło do zdarzenia drogowego. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że nietrzeźwy 39- latek postanowił przeprowadzić lekcję jazdy swojej nietrzeźwej partnerce. "Kursantka" też miała niezły wynik na liczniku.

W sobotnie południe do stanowiska kierowania staszowskiej jednostki wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że na jednej ze staszowskich ulic doszło do zdarzenia drogowego. Na miejscu mundurowi ustalili, że kierujący samochodem marki renault wjechał w ogrodzenie jednej z posesji.

Z relacji świadków wynikało, że 39- latek po całym zajściu udał się do swojego mieszkania. Policjanci złożyli mężczyźnie wizytę dopytując o okoliczności zdarzenia. Ten początkowo nie przyznawał się do kierowania, jednak ostatecznie przyznał, że to on prowadził francuskie auto. Ponadto wyjaśniał, że uczył jeździć swoją partnerkę - opowiadają o zdarzeniu staszowscy policjanci.

Być może nie byłoby w tym zdarzeniu nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że po sprawdzeniu jego stanu trzeźwości okazało się, że ma w swoim organizmie blisko 3 promile alkoholu, a jego dwa lata młodsza ,,kursantka” blisko 2,5 promila.

Teraz mieszkańcowi powiatu staszowskiego grozi sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a także kara do 2 lat pozbawienia wolności. Nieodpowiedzialny mężczyzna odpowie także za popełnione wykroczenie.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

QUIZ. Jedzenie w przysłowiach ukryte! Uzupełnij brakujące słowa i sprawdź czy zdobędziesz komplet punktów!

Pytanie 1 z 21
I w .............. garnku jedzenie może się przypalić.
Pijany kierowca nie dał rady utrzymać się na nogach!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE