Reaktywacja po latach! Rusza Starachowicka Liga Orlikowa, czyli amatorska liga szóstek

2021-04-16 14:04 DaB
Reaktywacja po latach! Rusza Starachowicka Liga Orlikowa, czyli amatorska liga szóstek
Autor: pixabay.com Reaktywacja po latach! Rusza Starachowicka Liga Orlikowa, czyli amatorska liga szóstek

Liga szóstek piłkarskich wraca do Starachowic. W rozgrywkach amatorskiej ligi uczestniczyły pokolenia starachowiczan. Mecze odbywały się w naszym mieście na boisku asfaltowym przy Szkole Podstawowej nr 9. Inicjatorami reaktywacji amatorskich rozgrywek w Starachowicach są młodzi mieszkańcy Starachowic i okolic między innymi goszczący w naszym studio Bartosz Stępień i Mateusz Lipiński.

Postanowiliśmy założyć taką ligę ze względu na to, że w Starachowicach obecnie nic się nie dzieje na takim poziomie piłkarskim i pomyśleliśmy, że będzie fajnie zagrać o coś więcej niż o zwykłe siniaki na piszczelach. Rozgrywki będą się odbywać na boisku "Orlika" przy Szkole Podstawowej nr 9. W lidze będzie 10 drużyn ze Starachowic i okolic - zapowiada Bartosz Stępień.

Starachowiczanie przyzwyczajeni byli na przestrzeni lat do nazwy "Liga szóstek", ale inicjatorzy reaktywacji amatorskich rozgrywek postawili na nową nazwę.

"Starachowicka Liga Orlikowa" - tak będzie nazywać się nasza amatorska liga piłkarska. Robimy coś swojego i chcielibyśmy, aby było to kojarzone z nami, a nie poprzednikami. Na początek w lidze wystąpi dziesięć zespołów ale w przyszłości chcielibyśmy rozbudować ligę do dwóch, a może nawet trzech poziomów - dodaje Bartosz Stępień.

Reaktywacja po latach! Rusza Starachowicka Liga Orlikowa, czyli amatorska liga szóstek
Autor: facebook.com/Starachowicka-Liga-Orlikowa Reaktywacja po latach! Rusza Starachowicka Liga Orlikowa, czyli amatorska liga szóstek

Liga wystartuje jak tylko boiska zostaną otwarte i aktualnie obowiązujące obostrzenia na to pozwolą. Zmagania drużyn, które już się zapisały będzie można podglądać na  fanpage "Starachowickiej Ligi Orlikowej" na Facebooku. Tam będą wszystkie relacje ze spotkań, statystyki, fotorelacje itd. Przewidujemy na koniec rozgrywek nagrody dla najlepszej ekipy, najlepszego zawodnika czy bramkarza. Zachęcamy kolejne ekipy do kontaktu z nami - mówi Bartosz Stępień.

Więcej informacji o lidze znajdziecie tutaj : https://www.facebook.com/Starachowicka-Liga-Orlikowa-105745194959098

Jan Tomaszewski: Lewandowski to najlepszy polski piłkarz w historii!

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!