Przyjechali na wycieczkę do Kielc i... ukradli figurkę konia

i

Autor: Świętokrzyska Policja Przyjechali na wycieczkę do Kielc i... ukradli figurkę konia

POLICJA

Przyjechali na wycieczkę do Kielc i... ukradli figurkę konia wartą 100 tys. zł

2023-03-31 8:08

Klasowa wycieczka uczniów szkoły z powiatu mieleckiego na targi w Kielcach dla dwóch nastolatków zakończyła się zatrzymaniem. Okazało się, że podczas zwiedzania wystawy dokonali kradzieży aluminiowej figurki konia, z jednego ze stoisk. Jego wartość wyceniono na 100 000 złotych.

W kieleckim ośrodku wystawienniczym trwają wiosenne targi przemysłowe. W środę 29 marca na jednym ze stoisk doszło do kradzieży figurki konia, który był częścią aluminiowej statuetki, wykonanej przez jedną z firm, która bierze udział w targach.

Zgłaszający wartość utraconego mienia wycenił na kwotę około 100 000 złotych, gdyż jak się okazało była to jedyna taka statuetka w Polsce, a jej wykonanie zajęło 3 miesiące. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji II w Kielcach, do których trafiła sprawa, bardzo szybko ustalili, kto stoi za kradzieżą aluminiowego konia. Było to dwóch uczniów jednej ze szkół z powiatu mieleckiego w wieku 16 i 18 lat - relacjonuje Małgorzata Perkowska - Kiepas, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Uczniowie przyjechali z klasą do Kielc, aby zwiedzić przemysłową wystawę.

W związku z tym, że byli oni mieszkańcami powiatu mieleckiego, kieleccy policjanci, zwrócili się do mundurowych z tamtejszej jednostki o pomoc w ich zatrzymaniu. Jeszcze tego samego dnia stróże prawa zatrzymali obu nastolatków. W mieszkaniu starszego z nich policjanci znaleźli skradzioną figurkę, która wkrótce powróci do rąk właściciela.

Zarówno 18–latek jak i jego młodszy kolega odpowiedzą za kradzież. W przypadku 16–latka sprawa swój finał znajdzie w sądzie rodzinnym. Starszy z nastolatków z racji tego, iż osiągnął już pełnoletniość, odpowie przed sądem jak dorosły. Za kradzież może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Pirat drogowy prawie potrącił rodzinę
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE