Prezydent Materek w radzie, która ma wybrać dyrektora szpitala. Uczestniczę w cyrku - mówi radna Kuś

2022-01-14 10:36
Radna Agnieszka Kuś/ materiał archiwalny
Autor: Spotted: Starachowice / Tomasz Ciok - zdjęcie archiwalne Radna Agnieszka Kuś

Rada Powiatu w Starachowicach na sesji, która odbyła się 12 stycznia br. podjęła uchwałę w sprawie powołania komisji do przeprowadzenia konkursu na stanowisko dyrektora Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. Umożliwi to m.in. wyłonić kandydata na szefa starachowickiego szpitala. W skład rady wszedł m.in. prezydent Starachowic - "To farsa, uczestniczę w cyrku" - mówi radna PIS Agnieszka Kuś.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 6 lutego 2012 r. w sprawie sposobu przeprowadzenia konkursu na niektóre stanowiska kierownicze w podmiocie leczniczym, niebędącym przedsiębiorcą, w skład komisji konkursowej wchodzi od trzech do sześciu przedstawicieli podmiotu tworzącego w tym przynajmniej jeden lekarz oraz przedstawiciel rady społecznej podmiotu leczniczego.

Rada Społeczna działająca przy PZOZ w Starachowicach, na posiedzeniu 11 stycznia br. rekomendowała do składu komisji Pana Marka Materka, podejmując stosowną uchwałę. Prócz niego w komisji zasiądą: starosta Piotr Ambroszczyk (jako przewodniczący), członkowie Zarządu Powiatu Stanisław Wojtan i Izabela Wrona, a także Andrzej Sokołowski (lekarz).

Wybór prezydenta Starachowic do komisji konkursowej nie spodobał się radnym reprezentującym klub Prawa i Sprawiedliwości. Ostro na ten temat wypowiedziała się radan Agnieszka Kuś.

Coraz bardziej wstydzę się tego, że uczestniczę w takim cyrku - powiedziała radna Agnieszka Kuś. Niestety nie można tego inaczej nazwać. Czy nie potrafi pan sobie sam poradzić z zarządzaniem powiatem i podległymi jednostkami i wspiera się pan osobą pana prezydenta? - dopytywała starostę Ambroszczyka. Żeby się nie okazało tak, że jeszcze przed pracą komisji konkursowej i przed konkursem, na Facebooku pana prezydenta będzie już ogłoszony dyrektor szpitala. Ja bym sobie życzyła, że jeżeli jest już pan wybrany starostą, to chciałabym aby zaczął pan sam zarządzać. Pan bez pana prezydenta Materka nie jest chyba w stanie nic zrobić . To jest po prostu farsa. Nie róbcie takich cyrków na zewnątrz, to już jest źle postrzegane przez mieszkańców naszego miasta - dodała radna Agnieszka Kuś.

Radna Agnieszka Kuś/ materiał archiwalny
Autor: Spotted: Starachowice / Tomasz Ciok - zdjęcie archiwalne Radna Agnieszka Kuś

Do tych słów odniósł się starosta Piotr Ambroszczyk.

Na ile pozwalają mi uprawnienia, na tyle działam samodzielnie, ale przede wszystkim działamy kolektywnie - powiedział starosta Ambroszczyk. Pan prezydent ma szerokie kontakty i może nam wiele pomóc przy załatwieniu różnych spraw, dlatego korzystamy z jego pomocy. Bedę korzystał z tego wsparcia dopóki będzie się to opłaciło powiatowi i miastu - a tak się dzieje w tej chwili - dodał starosta.

Przypomnijmy, po rezygnacji ze stanowiska Grzegorza Kalety i do czasu wybrania w konkursie nowego szefa starachowickiej placówki, pełniącą obowiązki dyrektora PZOZ została doktor Jolanta Kręcka.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Czy wiesz jaki mandat dostaniesz za to wykroczenie? Sprawdź się naszym QUIZIE!

Pytanie 1 z 10
Przekraczając prędkość o 71 km/h i więcej trzeba liczyć się z mandatem o wysokości?
Kierująca skodą  na ul. Krzywoustego przekroczyła prędkość o 36 km/h
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE