Medstar Starachowice

i

Autor: Agnieszka Jędrasik Medstar Starachowice

Prawdopodobnie te przychodnie zaszczepią na koronawirusa. Znamy listę z powiatu starachowickiego

2020-12-15 11:27

Punkty szczepień na koronawirusa będą w każdej gminie, w każdej ma powstać też przynajmniej jeden mobilny punkt szczepień - zapowiedział w piątek szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk. Dziś resort ma opublikować listę przychodni, POZ-tów, które przygotowują się, żeby w styczniu ruszyć ze szczepieniami, według rządowych szacunków w skali Polski może ich być ok. 8 tys.

Do udziału w programie narodowych szczepień może zgłosić się każdy podmiot, który prowadzi działalność leczniczą i spełnia warunki podane na stronie NFZ. Mogą to być POZ-ety, AOS (Ambulatoryjna opieka specjalistyczna),  lekarze którzy samodzielnie prowadzą praktykę, szpitale których lista została już ogłoszona. Według rządowych szacunków w skali Polski może ich być ok. 8 tysięcy punktów. Akcja wyszczepiania społeczeństwa ma ruszyć na przełomie stycznia i lutego.

Chcemy, żeby program szczepień nie zakłócił normalnego funkcjonowania przychodni, POZ-ów, nie zakłócił tych szczepień, które muszą być terminowo wykonywane. Krótko mówiąc, żeby ta operacja szczepień była jak najmniej uciążliwa z punktu widzenia pacjenta" - mówił w piątek szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.

W powiecie starachowickim według naszych informacji do realizacji programu szczepień zgłosiło się co najmniej pięć placówek.

Centrum Zdrowia Vita Starachowice

i

Autor: facebook.com/Vita Centrum Zdrowia Centrum Zdrowia Vita Starachowice
  • Centrum Zdrowia Vita Starachowice ulica Borkowskiego 1
  • Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej MED-STAR w Starachowicach ulica Radomska 35
  • POZ Pawłów Gminny zakład opieki zdrowotnej - Pawłów 56
  • Ośrodek Zdrowia w Brodach, Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej
  • POZ w Amrożowie, Ambrożów 14

"Jeżeli wyszczepienie dwoma dawkami oznacza konieczność powtórzenia tego zabiegu 3 do 4 czterech tygodni po pierwszej dawce, to można przyjąć, przy takim tempie, że będziemy szczepili milion osób miesięcznie, co wydaje się też optymistycznym na początku założeniem, że pewnie gdzieś w okolicach wakacji będziemy mieli coraz bardziej komfortową sytuację - powiedział Minister Zdrowia

Deklarowana przez producentów skuteczność dwóch szczepionek sięga 95 proc., podczas gdy skuteczność szczepionki przeciw grypie sięga 60 proc. To pokazuje, że mamy do czynienia z innowacyjną, nowoczesną i przede wszystkim skuteczną technologią - dodał Minister Zdrowia Andrzej Niedzielski

Kwalifikację do szczepienia na koronawirusa będzie mógł przeprowadzić każdy lekarz mający prawo wykonywania zawodu na terenie Polski - poinformował w piątek minister Dworczyk.

Express Biedrzyckiej - Michał Dworczyk: 15 stycznia osiągniemy gotowość do szczepień przeciwko covid-19

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE