Pracujemy dalej zachowując zasady reżimu sanitarnego- Animex o koronawirusie w firmie

2020-05-21 19:38 BM
Sto tysięcy złotych od Animexu dla starachowickiego szpitala na walkę z koronawirusem
Autor: facebook.com/Techni Tynk Sp z o.o. Sto tysięcy złotych od Animexu dla starachowickiego szpitala na walkę z koronawirusem

Przed godziną dziewiętnastą dotarło do nas oficjalne stanowisko spółki Animex Foods ws. nowych potwierdzonych zarażeń Covid-19 wśród pracowników firmy. Przypomnijmy pierwszy potwierdzony przypadek zdiagnozowano tydzień temu. Dziś chorobę wykryto u czterech kolejnych pracowników. Spółka będzie kontynuowała pracę, zaostrzy się natomiast reżim sanitarny. Do pracy nie przyjdą osoby po 60 roku życia.

Animex Foods potwierdza, iż od początku wystąpienia w Polsce stanu epidemicznego związanego z koronawirusem, wśród pracowników zakładu mięsnego w Starachowicach potwierdzono łącznie 5 przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Już w chwili podejrzenia zakażenia u tych osób, pozostali pracownicy, którzy mieli z nimi bezpośredni kontakt, zostali przez pracodawcę prewencyjnie odsunięci od pracy. Zgodnie z przyjętą procedurą, przedstawiciele spółki na bieżąco kontaktują się z Sanepidem i podejmują działania zgodne z wytycznymi tych służb- czytamy w komunikacie firmy.

Jednocześnie, Animex Foods podjął decyzję o wprowadzeniu dodatkowych środków prewencyjnych w stosunku do pracowników zakładu, polegających m.in. na skierowaniu do domów osób z grupy podwyższonego ryzyka, tj. członków załogi powyższej 60 roku życia oraz pracowników zmagających się z niektórymi chorobami przewlekłymi. Działania zapobiegawcze podjęte w zakładzie produkcyjnym w Starachowicach konsultowane były z ekspertami w zakresie bezpieczeństwa epidemiologicznego.

Równolegle Animex Foods informuje, że w chwili obecnej zakład zachowując zasady reżimu sanitarnego kontynuuje swoją produkcję.