Pracownice jednego ze świętokrzyskich banków podrabiały podpisy klientów

2021-10-21 11:43
policja
Autor: KMP Przemyśl

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Końskich zatrzymali 3 pracownice jednej z placówek bankowych na terenie powiatu koneckiego. Kobiety podejrzane są o podrabianie podpisów klientów na dokumentach bankowych, by osiągać finansowe korzyści.

To była wspólna akcja świętokrzyskich policjantów walczących z przestępczością gospodarczą oraz koneckich kryminalnych. W ostatni wtorek zatrzymali oni trzy pracownice jednej z placówek bankowych w powiecie koneckim.

We wtorek (19.10) policjanci z Kielc i Końskich zatrzymali 3 pracownice jednej z placówek bankowych na terenie powiatu koneckiego. Panie podejrzane są o podrabianie dokumentów. Jak wynika z ustaleń, 40, 38 i 35-latka bez zgody swoich klientów, fałszując ich podpisy sporządziły kilkadziesiąt umów polis ubezpieczeniowych - informuje policja.

Śledczy dotarli także do umowy kredytu gotówkowego oraz kilku nieautoryzowanych przelewów -dodaje policja. Z ustaleń wynika, że proceder trwał od kilku miesięcy. W środę nieuczciwe pracownice placówki usłyszały prokuratorskie zarzuty. Zastosowano wobec nich policyjny dozór, poręczenie majątkowe, zakaz kontaktowania się ze sobą oraz pokrzywdzonymi, a także zawieszenie w czynnościach służbowych i zakaz wykonywania zawodu.

Za popełniony czyn grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Młody człowiek okrada starachowickie delikatesy

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE