Pożar w Starachowicach na ul. Działki. Polonez i garaż poszły z dymem [ZDJĘCIA]

2022-01-13 19:56
POŻAR
Autor: PSP Starachowice

Zwarcie w instalacji elektrycznej osobowego poloneza było prawdopodobną przyczyną pożaru garażu w Starachowicach. Do tego zdarzenia doszło dziś (13.01) około godziny 02:15 na ulicy Działki. Na miejscu pracowało 13 strażaków.

Zgłoszenie dotyczyło pożaru samochodu znajdującego się w pobliżu budynku przy ulicy Działki w Starachowicach - informuje Andrzej Pyzik, zastępca komendanta PSP Starachowice. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępy Straży Pożarnej zastały rozwinięty pożar samochodu marki Polonez, przechodzący na pobliskie pomieszczenia gospodarcze.

pozar
Autor: PSP Starachowice

W trakcie gaszenia pożaru strażacy znaleźli dwie butle z tlenem oraz jedną z acetylenem, które wyniesiono na zewnątrz. Butle nie były bezpośrednio narażone na ogień, a więc nie stwarzały zagrożenia dla otoczenia - relacjomuje Pyzik.

pozar
Autor: PSP Starachowice

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu trzech strumieni wody na pożar oraz kontrolowaniu butli za pomocą kamery termowizyjnej. Następnie nadpalone elementy zostały przerzucone i dokładnie przelane wodą - dodaje Andrzej Pyzik.

W działaniach udział brało 4 zastępy JRG Starachowice, łącznie 13 ratowników.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Ogromny pożar na Bródnie, samochód płonął jak pochodnia

QUIZ. Te słowa mogą wprowadzić w osłupienie! Czy wiesz, co znaczą? Sprawdź, czy jesteś elokwentny

Pytanie 1 z 10
Co oznacza wyraz: “ambiwalentny”:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE