Pożar w Stykowie

i

Autor: materiał nadesłany

Pożar w środku nocy. Palił się drewniany dom w Stykowie

2023-02-10 16:07

O godz. 2:52. Do stanowiska kierowania PSP w Starachowicach wpłynęło zgłoszenie dotyczące pożaru budynku mieszkalnego. Akcja strażaków trwała 5 godzin a udział w niej wzięło 40 ratowników. Na szczęście właścicielowi domu nic się nie stało.

Pożar w środku nocy. Palił się dom drewniany w Stykowie

W działaniach trwających ponad 5 godzin udział brało 9 zastępów straży pożarnej, w tym 40 ratowników. 

Po dojeździe do miejsca zdarzenia stwierdzono rozwinięty pożar budynku mieszkalnego o konstrukcji drewnianej krytego blachą - informuje Konrad Dąbrowski z KP PSP Starachowice. W budynku przebywał wyłącznie właściciel, który opuścił budynek przed przyjazdem zastępów straży pożarnej. Nasze działania  polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania elektrycznego w budynku, podaniu dwóch prądów wody na palący się strych budynku przez okna szczytowe oraz jednego prądu wody w natarciu do środka domu przez ratowników zabezpieczonych w sprzęt ochrony układu oddechowego.

Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do rozbiórki konstrukcji dachu, wyniesieniu elementów wyposażenia oraz przelaniu ich wodą. Ratownicy sprawdzili pogorzelisko kamerą termowizyjną w celu wykluczenia ukrytych zarzewi ognia - dodał Dąbrowski. 

W działaniach trwających ponad 5 godzin udział brało 9 zastępów straży pożarnej, w tym 40 ratowników. M.in.JRG Starachowice, OSP Brody, OSP Starachowice oś Michałów, OSP Krynki, OSP Styków, OPS Ruda i OSP Lubienia.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE