Starachowice: Ponad 200 drzew do usunięcia pod ścieżki rowerowe?  Wiemy gdzie

i

Autor: Bartosz Manicz

Powstaną kolejne ścieżki rowerowe w Starachowicach. Przy Szkolnej zniknie 29 drzew

2023-02-27 12:37

W Starachowicach powstaną kolejne ścieżki rowerowe. "Budujemy by poprawić bezpieczeństwo. Budujemy by rozwijać mobilność miejską" - mówi prezydent miasta. Przy tej inwestycji niestety wycinane są też drzewa. Początkowo zakładano, że zniknie ich ponad 200, ostatecznie będzie to 66. Najwięcej drzew "pod topór" pójdzie przy ulicy Szkolnej, aż 29.

Powstaną kolejne ścieżki rowerowe w Starachowicach. Przy Szkolnej zniknie 29 drzew

Budujemy ścieżki rowerowe głównie po to, aby mieszkańcy Starachowic mogli jak najczęściej korzystać z rowerów. Przede wszystkim żeby zapewnić  bezpieczeństwo dzieciom, które chcą dotrzeć do szkoły rowerem. Ścieżki powstają w kilku lokalizacjach:m.in. przy ulicy Radomskiej, Szkolnej, Jadwigi Kaczyńskiej, Bankowej, Marszałka Piłsudskiego, Rogowskiego, Słonecznej i przy ulicy Na Szlakowisku. Kwota jaką przeznaczamy na ten cel to 15,8 mln zł. ( w tym 95% środki zewnętrzne i 5 % wkład własny) - wylicza prezydent.

Przy takich inwestycjach, niestety "pod topór" idą drzewa. Początkowo zakładano, że zniknie ich ponad 200, ostatecznie będzie to 66. Najwięcej drzew usuniętych zostanie przy ulicy Szkolnej, aż 29. W sumie podczas prac przy budowie ścieżek rowerowych w naszym mieście zlikwidują ponad 60 drzew.

Przy ulicy Jadwigi Kaczyńskiej wycięte zostaną 2 drzewa, przy ulicy Szkolnej zostanie usuniętych 29 drzew, przy Marszałka Piłsudskiego 4 drzewa a Na Szlakowisku 3 drzewa - wylicza prezydent Materek - i dodaje, że zawsze staramy się unikać wycinki drzew wszędzie gdzie to możliwe. Jednocześnie staramy się o kolejne nasadzenia w mieście - dodaje. Ubędzie nam 66 drzew, nowych zasadzimy 178, a do tego 1218 krzewów.

Do tego odniosła się jedna z aktywistek Kinga Sawicka, która brała udział w protestach dotyczących wycinki drzew w Starachowicach. "Presja ma sens" - napisała w komentarzu pod relacją z konferencji prasowej prezydenta miasta.

Gdzie powstaną nowe ścieżki rowerowe?

  • Część 1: na zachód od Ronda Górników Starachowickich wzdłuż ul. Szkolnej, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, ul. Radomskiej, z rondem na przecięciu ul. Radomskiej i ul. Batalionów Chłopskich oraz ul. Batalionów Chłopskich.
  • Część 2: od ronda Prezydenta Lecha Kaczyńskiego wzdłuż ul. Jadwigi Kaczyńskiej przez Skwer Ofiar Zbrodni Katyńskiej, wzdłuż ul. J. Kaczyńskiej, ul. Bankowej do ronda gen. Hedy Szarego.
  • Część 3: wzdłuż ul. Marszałka Piłsudskiego z połączeniem do ul. Wielkopiecowej oraz parkingiem przed Muzeum Przyrody i Techniki.
  • Część 4:od Ronda Solidarności, połączenie ze ścieżką rowerową przy ul. Kopalnianej, wzdłuż ul. Słonecznej do pasażu Staffa.
  • Część 5:ul. Na Szlakowisku, od ul. Józefa Piłsudskiego do ul. Armii Krajowej, do skrzyżowania z ul. Oświatową oraz do istniejącej ścieżki rowerowej przy ul. Staszica.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE