zzalew

i

Autor: UM Starachowice/Leszek Kowalski Zalew Pasternik Starachowice

ZDJĘCIA

"Powstają Starachowice naszych marzeń" - mówił dziś prezydent na Pasterniku

2023-06-01 16:55

Starachowicka lista miejsc spacerowych stale się powiększa. Zrewitalizowany Park Miejski, za chwilę działalność turystycznych aktywności rozpocznie Kurort Lubianka. A to nie koniec zmian w Starachowicach. Zmienia się także Zalew Pasternik. "Powstają Starachowice naszych marzeń"- mówi prezydent Materek. Czy tak jest Waszym zdaniem?

"Powstają Starachowice naszych marzeń" - mówił dziś prezydent na Pasterniku

Aktualnie trwa modernizacja grobli na zalewie Pasternik. Podczas czwartkowej konferencji prasowej Prezydent Miasta Marek Materek zapowiedział kolejne zmiany nad Pasternikiem. Miasto podpisze umowę na zagospodarowanie północnej linii brzegowej zbiornika Pasternik, który w opinii wielu osób jest krajobrazową wizytówką Starachowic.

W taki właśnie sposób powstają Starachowice naszych marzeń. Dobrze skomunikowane miasto z pięknymi miejscami do spacerów, którymi możemy pochwalić się w całej Polsce to szansa na realizację naszych wieloletnich planów. Prawie zakończona rewitalizacja zalewu Lubianka i czekający na zagospodarowanie zalew Pasternik zmieniają nasze miasto dla wszystkich mieszkańców – powiedział Prezydent Starachowic Marek Materek podczas konferencji prasowej zapowiadającej podpisanie umowy na kolejną ważną inwestycję w mieście. Blisko 10-milionowa inwestycja będzie polegać na zagospodarowaniu północnej linii brzegowej Pasternika oraz zmiany wizerunkowej wizytówki miasta.

Zadanie warte blisko 10 milionów złotych będzie składać się z dwóch etapów prac inwestycyjnych. W terminie do 30 października bieżącego roku potrwają prace związane z zagospodarowaniem północnej linii brzegowej zalewu Pasternik. W ciągu 12 miesięcy od podpisania umowy dojdzie natomiast do przebudowy ciągu pieszo-rowerowego, łączącego ul. Kielecką z osiedlem Orłowo w Starachowicach wraz z budową oświetlenia i odbudową kładki pieszo-rowerowej przez rzekę Kamienną.

Jesteśmy gotowi na podpisanie umowy z wykonawcą prac związanych z rewitalizacją tego terenu. Zagospodarowaliśmy już groblę od ulicy Radomskiej aż do ulicy Kieleckiej. Na 500-metrowym odcinku powstało nowe oświetlenie, mała architektura w postaci koszy na śmieci, ławek parkowych. Na nowo zagospodarowany został także skwer przy wejściu na groblę. Postawiliśmy tam pergolę, ale również powstały miejsca postojowe dla osób z niepełnosprawnościami. Teraz czekamy na kolejne prace. Północna linia brzegowa zostanie zagospodarowana na nowo. Powstanie tam skatepark, plac zabaw, ścieżka rowerowa. Pojawi się zieleń i to miejsce zyska nowe oblicze. Przestrzeń nazywana przez lata „łąką” stanie się znów wizytówką Starachowic, która z pewnością będzie odwiedzana przez mieszkańców podczas rodzinnych spacerów – zapewnia Prezydent Materek.

Zalew Pasternik

i

Autor: UM Starachowice/Leszek Kowalski

Zagospodarowanie północnej linii brzegowej zalewu Pasternik realizowane jest w ramach projektu „Rewitalizacja – Lepsze życie w Starachowicach, mieście, które znalazło pomysł na siebie”, a jego finansowanie przewidziane jest z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 (Działanie 6.5 „Rewitalizacja obszarów miejskich i wiejskich” Oś 6 „Rozwój miast”).

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE