Powrót po latach, Jolanta Kręcka w starachowickim szpitalu. Co powiedziała pierwszego dnia?

i

Autor: Powiat Starachowicki Powrót po latach, Jolanta Kręcka w starachowickim szpitalu. Co powiedziała pierwszego dnia?

Powrót po latach, Jolanta Kręcka w starachowickim szpitalu. Co powiedziała pierwszego dnia?

2022-01-03 17:27

Starachowicki Szpital ma nową dyrekcję. Od dnia 1 stycznia 2022 roku obowiązki Dyrektora Naczelnego pełni dr Jolanta Kręcka, Zastępcy Dyrektora ds. Lecznictwa lek. Jacek Walkowski, a Zastępcy Dyrektora ds. Pielęgniarstwa Dorota Rurarz. Po 10 latach historia zatoczyła koło – powiedziała Jolanta Kręcka, przyznając że z wielkim sentymentem wróciła do Starachowic.

"Podskórnie tęskniłam za Starachowicami. Mam dług wobec tego miasta, tam spędziłam większość mojego życia" - napisała już przed świętami Bożego Narodzenia doktor Jolanta Kręcka. Dziś nowa dyrektor została oficjalnie przedstawiona załodze, choć duża część pracowników doskonale pamiętało wieloletnią dyrektor lecznicy. Przypomnijmy Kręcka od 2008 do 2012 zarządzała Powiatowym Zakładem Opieki Zdrowotnej w Starachowicach.

Ten szpital, to w jakiś sposób także moje dziecko. Zgodziłam się mu pomóc do czasu wyłonienia nowej dyrekcji. Moim zadaniem będzie utrzymanie płynności szpitala i zapewnienie maksymalnie dobrej pracy w bardzo trudnej sytuacji zdrowotnej. Będziemy się skupiać na zapewnieniu mieszkańcom województwa świętokrzyskiego dobrej opieki medycznej – powiedziała na konferencji Jolanta Kręcka.

Cieszę się bardzo, bo szpital na zewnątrz wygląda pięknie, nie wiem jak jest w środku, ale to w ciągu najbliższych dniach ocenię. Starachowicki szpital jest w dalszym ciągu "covidowy" i obawiam się niestety, że po świętach i sylwestrze możemy mieć wzrost zachorowań w związku z kolejną falą. Serdecznie Państwa witam, pozdrawiam wszystkich mieszkańców Starachowic i powiatu starachowickiego - mówiła dziś Jolanta Kręcka.

Powrót po latach, Jolanta Kręcka w starachowickim szpitalu. Co powiedziała pierwszego dnia?

i

Autor: Powiat Starachowicki Powrót po latach, Jolanta Kręcka w starachowickim szpitalu. Co powiedziała pierwszego dnia?

Przypomnijmy: W starachowickim szpitalu trwa kontrola w związku z oskarżeniami o nepotyzm i skargi mieszkańców. Po ostatnich zawirowaniach na politycznej scenie, związanych z funkcjonowaniem lecznicy pracę stracił m.in. starosta Piotr Babicki i dyrektor szpitala Grzegorz Kaleta. O tym przeczytacie: TUTAJ

Ja jestem w starachowickim szpitalu tylko na okres trzech miesięcy i wszelkie zmiany kadrowe zostawiam już nowej dyrekcji. To co będzie wymagało jakiejś bieżącej korekty to tak, natomiast bardziej będę skupiona na bieżącej pracy szpitala i na dobrym funkcjonowaniu. Wiem, że pracuje komisja, która ma wyjaśnić sprawy kadrowe, ale proszę nie liczyć na to, że przyszłam robić „czystki kadrowe” - mówiła dziś Jolanta Kręcka.

Zastępcą do spraw medycznych został doktor Jacek Walkowski, ginekolog

i

Autor: Powiat Starachowicki Zastępcą do spraw medycznych został doktor Jacek Walkowski, ginekolog
Dyrektorem do spraw pielęgniarskich Dorota Rurarz

i

Autor: Powiat Starachowicki Dyrektorem do spraw pielęgniarskich Dorota Rurarz

Na 11 stycznia, zaplanowane zostało posiedzenie Rady Społecznej działającej przy szpitalu, na którym wyłoniony zostanie przedstawiciel do komisji konkursowej na dyrektora szpitala. Najprawdopodobniej na 12 stycznia zwołana zostanie sesja nadzwyczajna Rady Powiatu w Starachowicach, na której powołana zostanie komisja. Jeśli postępowanie zakończy się sukcesem, w ciągu ok. 3 miesięcy powinniśmy poznać nazwisko nowego dyrektora szpitala.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Jaki będzie rok 2022?

Pytanie 1 z 8
Czy planujesz już wakacje?
Szpital w Piotrkowie wypisał chorą na covid do domu. Zmarła kilka godzin później
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE