Powrót nauki zdalnej. Ogniska koronawirusa w kolejnych szkołach. Na liście ponad 200 placówek

2021-09-28 14:15
Powrót nauki zdalnej. Ogniska koronawirusa w kolejnych szkołach. Na liście ponad 200 placówek
Autor: Pixaby Powrót nauki zdalnej. Ogniska koronawirusa w kolejnych szkołach. Na liście ponad 200 placówek

Czy dzieci wrócą do nauki zdalnej? Nad tą kwestią zastanawia się wielu rodziców. W Polsce cały czas rośnie liczba zakażeń koronawirusem. Czy to oznacza szybki powrót nauki zdalnej w całym kraju?

Powrót nauki zdalnej. Ogniska koronawirusa w kolejnych szkołach. Na liście ponad 200 placówek

Ministerstwo Edukacji i Nauki opublikowało raport, dotyczący liczby szkół i przedszkoli, w których obowiązuje już nauka zdalna i hybrydowa. Przypomnijmy, że jedna z tych form wprowadzana jest w przypadku potwierdzenia zakażenia COVID-19 u ucznia, wychowanka lub pracownika placówki oświatowej. Państwowy powiatowy inspektor sanitarny przeprowadza dochodzenie epidemiologiczne, którego celem jest ustalenie kręgu osób narażonych. W wyniku tego dochodzenia podejmowana jest decyzja w zakresie zastosowania odpowiednich działań mających na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się wirusa.

Jak wygląda obecnie sytuacja? Przypadki zakażenia koronawirusem potwierdzono już w ponad 200 placówkach. A ta liczba może cały czas rosnąć.

ESKA Live: Smolasty z koncertem, jakiego jeszcze nie widzieliście!

Jak podaje MEiN, stacjonarnie w poniedziałek pracowało 15 415 placówek wychowania przedszkolnego (przedszkola, zespoły wychowania przedszkolnego, punkty przedszkolne), co stanowi 99,9 proc. wszystkich. Żadne przedszkole nie pracowało zdalnie. 20 pracowało w trybie mieszanym.

W poniedziałek stacjonarnie pracowało też 14 254 szkoły podstawowe, czyli 99,1 proc. wszystkich i 7 737 szkół ponadpodstawowych, czyli 99,0 proc. Zdalnie pracowały trzy szkoły podstawowe i dwie szkoły ponadpodstawowe. W trybie mieszanym pracowało 131 szkół podstawowych i 73 szkoły ponadpodstawowe.

Informacje pochodzą od kuratorów oświaty, na podstawie danych od dyrektorów szkół i placówek.

Tydzień temu - 20 września - stacjonarnie pracowało 15 407 placówek wychowania przedszkolnego (przedszkola, zespoły wychowania przedszkolnego, punkty przedszkolne), co stanowi 99,9 proc. wszystkich. Cztery przedszkola pracowały zdalnie, a 19 w trybie mieszanym.

20 września stacjonarnie pracowało 14 291 szkół podstawowych, czyli 99,2 proc. wszystkich i 7744 szkoły ponadpodstawowe, czyli 99,1 proc. Zdalnie pracowały dwie szkoły podstawowe i żadna szkoła ponadpodstawowa. W trybie mieszanym pracowało 120 szkół podstawowych i 68 szkół ponadpodstawowych

Minister zdrowia zapowiedział, że nowe obostrzenia w związku z czwartą falą pandemii mogą zostać wprowadzone, gdy liczba zakażeń dziennie przekroczy 1000. We wtorek, 29 września odnotowaliśmy w kraju ponad 970 zachorowań. Tymczasem rząd podjął decyzję w sprawie obostrzeń. Jest już projekt rozporządzenia. Obostrzenia w takiej formie, jak do tej pory zostały przedłużone do 31 października. Nie oznacza to jednak, że tak zostanie. Jeśli liczba zakażeń COVID-19 zacznie rosnąć należy się spodziewać powrotu restrykcji, w tym z pewnością także przejścia uczniów na naukę zdalną lub hybrydową.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE