Piknik wojskowy 21 maja na starachowickim Rynku

i

Autor: Wojska Obrony Terytorialnej Piknik wojskowy 21 maja na starachowickim Rynku

Ponad 4,5 tysiąca zł dla poborowego! W sobotę piknik wojskowy w Starachowicach

2022-05-17 10:16

Wstąp do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej” – pod takim hasłem w sobotę 21 maja o godz. 11.00 rozpoczną się pikniki wojskowe. Zaplanowano liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych. Będzie można poznać żołnierzy oraz spróbować prawdziwej wojskowej grochówki. W Starachowicach piknik odbędzie się na Rynku.

Oprócz pokazu sprzętu wojskowego na pikniku działać będą punkty rekrutacyjne, w których będzie można uzyskać informacje o dobrowolnej zasadniczej służbie wojskowej. Na miejscu można będzie wypełnić wniosek o powołanie, dlatego warto zabrać ze sobą dowód osobisty.

Żołnierz dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej od pierwszego dnia służby będzie zarabiał 4560 zł miesięcznie. Po 28 dniowym szkoleniu zakończonym przysięgą, rozpocznie szkolenie specjalistyczne trwające do 11 miesięcy. W tym czasie będzie miał wybór – nie musi być skoszarowany. Żołnierz DZSW będzie miał pierwszeństwo w naborze do zawodowej służby wojskowej oraz do zatrudnienia w administracji publicznej, po spełnieniu wymogów dla danego stanowiska. Dobrowolną zasadniczą służbę wojskową można przerwać w dowolnym momencie – informuje Wojskowe Centrum Rekrutacji w Kielcach.

Wstąp do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej

i

Autor: Wojskowe Centrum Rekrutacji w Kielcach Wstąp do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej

Na pikniku wojskowym, który w sobotę o godzinie 11:00 wystartuje na starachowickim Rynku będą liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych: prezentacje sprzętu wojskowego, w tym m. in. czołgów Leopard, transporterów Rosomak, moździerzy Rak. Czas umilą koncerty orkiestr wojskowych. Będzie można poznać wojsko i  żołnierzy na licznych stoiskach promocyjnych oraz spróbować prawdziwej wojskowej grochówki.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Slang sprzed lat. Jak dobrze go znasz? Sprawdź się w naszym quizie!

Pytanie 1 z 7
"Minuta osiem" to zwrot oznaczający odłożenie czegoś na później.
Niesamowity pokaz dronów nad Warszawą!