Wigilijny posiłek dojedzie do najbardziej potrzebujących

i

Autor: pixabay Wigilijny posiłek dojedzie do najbardziej potrzebujących

Ponad 200 osób skorzysta z mobilnej Wigilii w Starachowicach. Wolontariusze gotowi

2020-12-18 11:16

Miasto Starachowice wspólnie z fundacją Wolne Miejsce łączą siły ludzkich rąk i serc, wolontariuszy i darczyńców w organizację Wigilii dla Samotnych. Zamiast organizacji wigilijnej wieczerzy na otwartym placu, co we wcześniejszych latach było tradycją fundacji i wielu polskich samorządów, tegoroczna Wigilia w naszym mieście przyjmie formę mobilną. Wigilijne posiłki dotrą do ponad 200 potrzebujących, samotnych mieszkańców miasta.

Koordynatorem akcji świątecznej na miasto Starachowice został Max Ciszek, szef grupy Widzialna Ręka – Starachowice. Tym razem, ze względu na pandemię covid-19, to wolontariusze zamiast ugościć samotnych przy wolnym miejscu świątecznego stołu, sami pojadą do potrzebujących osób i wypełnią wolne miejsca w życiu odwiedzanych, dostarczając im kolację wigilijną bezpośrednio do ich domów.

Jest to wyjątkowy czas i chcemy dotrzeć do ludzi samotnych i potrzebujących ale nie tylko przekazać ten wigilijny pakiet z potrawami, a przede wszystkim porozmawiać z tymi osobami. Zapytać co słychać, tak żeby Ci ludzie w tych trudnych czasach nie czuli się samotni - mówi w naszym studio Max Ciszek.

W trakcie każdej wizyty będziemy trzymać dystans społeczny, zdajemy sobie sprawę z zagrożenia wynikającego z pandemii. W tym momencie, aż do niedzieli będzie działała nasza infolinia ( 41 310 73 33 ), tu przyjmujemy zgłoszenia osób samotnych i potrzebujących. Jeżeli znacie takich ludzi pomóżcie im żeby zadzwonili, sami zadzwońcie w ich imieniu, tak żeby wiedzieli, że ktoś do nich w tym wyjątkowym dniu dotrze - mówi Max Ciszek.

Przy okazji dziękuje wszystkim instytucjom, szkołom, osobom prywatnym, które pisały kartki świąteczne. Będziemy je dołączać do pakietów wigilijnych. Dzień przed wigilią do Starachowic dotrą posiłki, zaczniemy je pakować. Cały czas czekamy na zgłoszenia osób, które chcą nam pomóc w pakowaniu, w rozwożeniu, w sprawach organizacyjnych. Kontaktujcie się z nami przez profil : https://www.facebook.com/Wolne-Miejsce-Starachowice-101946108428873

W dzień wigilii zaczynamy rozwożenie pakietów już o 8:00 rano. Jeżeli ktoś chce przyjść, pomóc porozmawiać, włączyć się w jakikolwiek sposób np. dołączając coś do rozwożonych pakunków oczywiście serdecznie zapraszam - dodaje Max Ciszek

Tłumy na otwarciu sklepu socjalnego na katowickim osiedlu Tysiąclecia

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

QUIZ: Czy znasz tabliczkę mnożenia? Sprawdź!

Pytanie 1 z 15
2x6 to:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE