Pomagają starszym osobom, bezdomnym zwierzętom i grają w piłkę. KS Hutnik Starachowice [AUDIO]

2020-05-21 14:47 aj
KS Hutnik Starachowice
Autor: facebook.com/KS Hutnik Starachowice

Niewiele osób w Starachowicach wie, że od trzech lat na naszym lokalnym podwórku działa amatorski Klub Sportowy Hutnik. Klub powstał w 2017 roku a założyło go małżeństwo Marzena i Mateusz Kiełek. Nazwa klubu nawiązuje do zabytkowego Wielkiego Pieca. Drużyna nie tylko gra w piłkę nożną.

KS Hutnik powstał w styczniu 2017 roku. W tej chwili w naszym klubie działa około 20 osób.To zawodnicy od 16 do 50 roku życia. Spotykamy się dwa razy w tygodniu na Orliku, trenujemy, gramy w piłkę. Każdy może przyjść i potrenować z nami - mówi prezes Klubu Sportowego Hutnik Mateusz Kiełek. Wyjaśnia też  skąd pomysł na nazwę dla klubu.

Mateusz Kiełek KS Hutnik Starachowice
KS Hutnik Starachowice
Autor: facebook.com/KS Hutnik Starachowice

Drużyna KS Hutnik to nie tylko mecze i piłka nożna, to także pomoc charytatywna. Zawodnicy pomagają bezdomnym zwierzętom w Rudniku, honorowo oddają krew, pomagają też osobom starszym.Teraz naszym marzeniem jest to, aby zakupić sprzęt sportowy. Nowe piłki, pachołki aby móc zacząć trenować profesjonalnie - mówi prezes klubu. Dlatego w tym celu zorganizowaliśmy zbiórkę funduszy.