Obwodnica Starachowic

i

Autor: Dawid Bąk/Bartosz Manicz Obwodnica Starachowic

Aktualne zdjęcia z budowy

Północno-zachodnia obwodnica Starachowic rośnie w oczach. Zobaczcie sami

2023-10-02 11:18

Budowa północno-zachodniej obwodnicy Starachowic ruszyła w lipcu 2022 roku. Wykonawcą jest firma Fabe Polska. Firma ma 18 miesięcy na zrealizowanie prac. Koszt budowy to blisko 140 milionów z budżetu państwa i województwa. Zobaczcie jak wygląda plac budowy tej ważnej inwestycji drogowej.

Trwa budowa północno-zachodniej obwodnicy Starachowic

Jest to jedna z największych inwestycji drogowych realizowanych w ostatnich latach w województwie świętokrzyskim – jej koszt to 136.940.820 złotych. Zadanie współfinansowane jest ze środków Rządowego Programu Uzupełnienia Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Drogowej – Mosty dla Regionów na poziomie 96,6 mln złotych, reszta pieniędzy pochodzi z budżetu województwa. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem będzie gotowa w przyszłym roku.

Zadanie współfinansowane jest ze środków Rządowego Programu Uzupełnienia Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Drogowej – Mosty dla Regionów na poziomie 96,6 mln złotych, reszta pieniędzy pochodzi z budżetu województwa. Budowa północno-zachodniej obwodnicy Starachowic ruszyła w lipcu ubiegłego roku. Jej początek to wyjazd ze Starachowic w kierunku Tychowa Starego, drogą wojewódzką numer 744, gdzie zostanie wybudowane 42-metrowe rondo na skrzyżowaniu ze wspomnianą drogą wojewódzką. Ponadto nad rzeką Kamienną i torami kolejowymi linii nr 25 relacji Łódź Kaliska – Dębica, zostanie wybudowana 680-metrowa estakada.

Projekt obejmuje też połączenie ulicy Strzelniczej (droga wewnętrzna do strzelnicy Świtu) podzielonej przez nowo budowaną obwodnicę, poprzez budowę dwóch zjazdów publicznych, budowę chodników, ścieżki rowerowej o szerokości 2 metrów, miejsca obsługi podróżnych (MOP), a także budowę płotków naprowadzających, ekranów akustycznych, kanalizacji deszczowej wraz z urządzeniami podczyszczającymi i oświetlenia wraz z przebudową sieci elektroenergetycznych.

Obwodnica kontra strzelnica

Przypomnijmy, że w trakcie budowy północno-zachodniej obwodnicy, pojawił się problem przebiegu nowego połączenia w bezpośrednim sąsiedztwie starachowickiej strzelnicy "Świt". W sobotę 30.09 na terenie obiektu, zebrały się środowiska strzelnicze z całej Polski demonstrując swój sprzeciw wobec ignorującego stosunku do problemu regionalnych i lokalnych władz. O tym piszemy w osobnym artykule.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE