Polityczne trzęsienie ziemi w kadrach Prezydenta Materka! Co się stało?

2021-10-11 19:36
Marek MATEREK
Autor: Dawid Bąk

Nepotyzm i kolesiostwo? Prawdopodobnie to przyczyna personalnego trzęsienia ziemi, wśród kadr Prezydenta Marka Materka. Swoje stanowiska tracą prezesi spółek miejskich i osoby na wysokich stanowiskach zatrudnione w tych spółkach. W mediach społecznościowych pojawił się emocjonalny wpis Prezydenta Materka, ale też odwołanego kilka lat temu dyrektora MOSiR-u

Już kilka tygodni temu Stowarzyszenie Inicjatywa dla Starachowic zapowiedziało konferencję na temat lokalnych powiązań wśród kadr firmowanych nazwiskiem Prezydenta Materka. Od miesięcy członkowie stowarzyszenia wskazywali palcem dwie spółki " Starachowiczankę" i ZEC/Komunikacja Miejska. Prawdopodobnie dziś rezygnację z zajmowanych stanowisk złożyli Marcin Pocheć prezes Zarządu ZEC oraz Jarosław Warszawa prezes Spółdzielni Socjalnej "Starachowiczanka".

W dzisiejszym emocjonalnym wpisie Prezydenta Materka czytamy:

Zostając w 2014 roku, dzięki Waszemu zaufaniu, prezydentem Starachowic zapowiadałem walkę z nepotyzmem. Od początku swojej kadencji bardzo starannie dobierałem moich współpracowników. Chciałem, aby dla naszego miasta pracowali najlepsi specjaliści, którzy jednocześnie mają wysokie morale i poczucie misji.(...)

w ostatni piątek dowiedziałem się, że w jednej z jednostek podległych Starostwu Powiatowemu moje zasady są łamane. Z moich analiz i informacji wynika, że wzrosła ilość osób zatrudnionych w administracji a pracownicy mają wątpliwości co do przygotowania merytorycznego niektórych nowo zatrudnianych osób. Jest to całkowitym zaprzeczeniem polityki, którą prowadziłem. (...)

Nie ma także mojej zgody na zatrudnianie dodatkowych pracowników tam, gdzie nie ma potrzeby ich zatrudniania. Po raz kolejny przyjrzę się wszystkim jednostkom i spółkom, oraz przypomnę wszystkim osobom odpowiedzialnym za ich funkcjonowanie by prowadziły transparentne nabory także na stanowiska, gdzie prawo nie wymaga ich organizowania. 

Na koniec wpisu Prezydent Materek przeprosił wszystkich, którzy przez błędne decyzje personalne zostali "skrzywdzeni". Wszystkich ludzi, którzy kiedykolwiek i w jakikolwiek sposób zostali skrzywdzeni błędnymi decyzjami personalnymi moimi bądź moich współpracowników bardzo przepraszam i proszę o wybaczenie. Wszędzie, gdzie to możliwe postaram się to naprawić - napisał na fb Prezydent Materek.

Nie przebierając w słowach wypowiedź prezydenta skomentował odwołany dwa lata temu Dyrektor MOSiR Krystian Sadza

O jakich ty nieprawidłowościach piszesz?! Chciałeś zainstalować na moim stanowisko Sławomira Nojka a mnie złożyłeś propozycje przejścia na szpital za lepsze pieniądze. Taki jesteś transparentny. Odmówiłem mówiąc, że praca w szpitalu wiąże się z odpowiedzialnością za życie i zdrowie mieszkańców i że, się na tym nie znam i propozycje odrzucam. Umówiliśmy się ze zostanę wicedyrektorem MOSiR. Zwlekałeś trzy miesiące z aneksem aby postawić mnie pod ścianą i by zaproponować mi stanowisko kierownika basenu. Więc nie kłam żałosny człowieku, że było inaczej. A ja cie olałem i nie podpisałem aneksu. Taka jest prawda. A przed kolejnymi wyborami mieszkańcom miasta pokaże jaki jesteś na prawdę, usłyszą to z twoich zakłamanych ust.

To z pewnością nie koniec trzęsienia ziemi wśród kadr Prezydenta Materka co zapowiedział w swoim wpisie:

(...) wszystkie ruchy, które wykonałem i wykonam w kolejnych tygodniach oraz miesiącach niech będą kolejną nauczką, dla tych, którzy w sposób niewłaściwy sprawują powierzone im funkcję. Nie ma równych i równiejszych.

Prezydent wskazuje powiatową jednostkę jako przykład działań mających znamiona kolesiostwa, tymczasem internauci najczęściej "wypominają" prezydentowi  "zatrudnienie" ojca - Jerzego Materka - na stanowisku Członka Zarządu Powiatu Starachowickiego. Czy to czubek przysłowiowej "góry lodowej"? W przyszłym tygodniu swoją konferencję o pajęczynie powiązań w starachowickim samorządzie i spółkach zapowiedziało już stowarzyszenie Inicjatywa dla Starachowic.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

QUIZ. Co wiesz o kodach pocztowych? Sprawdź, czy mógłbyś być listonoszem

Pytanie 1 z 15
Na początek coś banalnego. Z ilu cyfr składa się w Polsce kod pocztowy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE